Ana sayfa » Mobil » Giriş Segmentine Müjde! Android 11 Go Edition

Giriş Segmentine Müjde! Android 11 Go Edition

Giriş Segmentine Müjde! Android 11 Go Edition

Giriş düzeyindeki akıllı telefonlara yepyeni bir güncelleme geliyor. Android 11 Go Edition ile akıllı telefonların performansında artış olacak.

Google, Android 11 kararlılığını duyurduktan sadece birkaç gün sonra, 2 GB RAM ‘e sahip cihazlar için Android 11 Go Edition güncellemesini duyurdu. Giriş düzeyindeki cihazlar için Android’in yeni sürümü, performans ve yeni gizlilik özelliklerinde iyileştirmeler getiriyor.

Google, Android 11 Go Edition’ın Android 10 Go Edition’a göre uygulama başlatma süresinde % 20 artış getireceğini söylüyor. Android Go cihazları, daha önce izin verilen ancak bir süredir kullanılmayan uygulamalar için tek seferlik izin ve izin otomatik sıfırlama gibi Android 11 çalıştıranlarda bulunan güvenlik ve gizlilik özelliklerinin aynısını da alacaktır.

Yeni güncelleme, giriş seviyesi telefonların artık büyük ekranlara sahip olması nedeniyle artık hareketle gezinme desteği sağlıyor. Örneğin, Redmi 9A 6,53 inç ekrana sahip. Mevcut olan diğer bir özellik, bildirim gölgesinin altındaki Sohbetlerdir. Kullanıcılar buradan mesajları kolayca yönetebilecek ve yanıtlayabilecek.

Google, Android 11 Go’nun önceki 1,5 GB sınırından 2 GB’a kadar RAM’e sahip cihazlara desteğini artırdı. Ek RAM’in telefonlar için 900 MB’a kadar ekstra depolama alanı ve 270 MB’a kadar boş bellek sağladığı söyleniyor, bu da aynı anda daha fazla uygulama ve oyun çalıştırabileceğiniz anlamına geliyor.

Yeni güncelleme önümüzdeki aydan itibaren  sunulacak. Yalnızca birkaç üretici cihazlarını yalnızca yeni sürüme güncelleyecek. Ancak önümüzdeki çeyrekten itibaren 2 GB RAM veya daha az olan tüm yeni cihazların Android Go ile başlatılması gerektiğini söyleyen yeni kural, bazı yeni ürünler göreceğimiz anlamına gelmelidir. Android 11 Go Edition telefonlar yakında piyasaya çıkacak.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.