Ana sayfa » Teknoloji » realme C17 Geekbench performans testiyle karşımızda!!!

realme C17 Geekbench performans testiyle karşımızda!!!

realme C17 Geekbench performans testiyle karşımızda!!!

realme’nin son zamanlarda üzerine çalıştığı giriş segment telefonu realme C17, RMX2101 model numarası ile Geekbench testinde görüldü.

Son zamanların hızla yükselen yıldızı realme, akıllı telefon kategorisini yeni cihazlarıyla süslemeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda bir dize telefon tanıtan Çinli üretici, görünüşe bakılırsa şimdi de C serisine  realme C17 adında bir telefon eklemeyi düşünüyor.

Aslında bu telefonun adını ilk defa uymuyoruz. Hatırlarsınız geçtiğimiz günlerde aynı model numarasına sahip bir cihaz, Endonezya ve Tayland gibi yerlerde sertifika sitelerinin radarına da takılmıştı. Bugün ise adını sıklıkla duyduğumuz ve neredeyse tüm cihazların geçtiği Geekbench performans testlerinde sızdırıldı.

Her akıllı telefonda olduğu gibi realme C17’de, Geekbench listesinde bazı özellikleriyle sıralandı. Ancak ilk olarak elde ettiği skorlara bir göz atalım. realme’nin yeni akıllı telefonu C17, Geekbench’in tekli çekirdek testinde 253 puan alırken, çoklu çekirdek testinde ise 1.248 puan aldı. Sadece bununla da kalmıyor. Aynı liste cihaz hakkında birkaç önemli özelliği de açığa çıkarıyor.

Cihazın Geekbench‘de sızan özelliklerinden bahsedecek olursak realme, bu telefonda  Snapdragon 460 yonga setini kullanmayı tercih edecek. Buna ek olarak , 6 GB RAM ile de destekleyecek.

Bildiğiniz üzere Çinli üretici C serisinde genellikle MediaTek işlemcilere yer veriyordu. Ancak son raporlara göre realme C17‘den itibaren cihazlar, Snapdragon yonga setlerinden güç alabilir.

C serisinin yeni üyesi olan realme c17, Snapdragon 4 serisinin en iyi yonga setini kullanacak. Bu sebepten ötürü de maliyeti biraz fazla olacak.

 

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.