Ana sayfa » Akıllı Telefon » Huawei arkada 5 ve ekran altı selfie kamerasının olduğu bir patent aldı!!!

Huawei arkada 5 ve ekran altı selfie kamerasının olduğu bir patent aldı!!!

Huawei arkada 5 ve ekran altı selfie kamerasının olduğu bir patent aldı!!!

Çinli teknoloji devi Huawei, şelale ekranın ardından şimdi de, arkada 5 ve ekran altı selfie kamerasının olduğu bir patent aldı.

Akıllı telefon pazarının önde gelen şirketlerinden Huawei, güne oldukça hareketli başladı. Geride bıraktığımız saatlerde şelale ekranlı bir telefonunu patentini alan dev üreticinin, şimdi de beş arka kameralı bir telefonun patentini aldığı ortaya çıktı. LetsGoDigital’in raporuna göre Huawei’nin aldığı bu patent; daha önce piyasaya sürülen P40 serisinin aksine, arka kamera modülünün şemsiye şeklinde geleceğini ortaya koyuyor. Aynı zamanda geçtiğimiz haftalarda duyurulan ekran altı kameranın da, bu telefonda kullanılacağını işaret ediyor.

Huawei-5-kamerali

 

 

Yukarıda da gördüğünüz gibi patente sunulan görseller, arka kamera modülünün şemsiye şeklinde altıgen bir tasarıma sahip olacağını gösteriyor. Ayrıca dikkat ederseniz ön tarafta, kavisli bir ekran ile donatılacak gibi duruyor.

Çinli üretici bu akıllı telefonunda, geçtiğimiz günlerde duyurulan 3.nesil ekran altı kamera teknolojisine yer verebilir. Bunun doğruluğunu da, ekranda selfie kamerasına ait hiçbir donanım bulunmamasından teyit edebilirsiniz.

Huawei

Patentler, resimlerden de anlaşılacağı üzere cihazı üç çeşit olarak detaylandırılmış. İlk modelde kamera sağ köşeye yerleştirirken, ikinci de merkeze ve üçüncüde de sol tarafa yerleştiriliyor. Ayrıca lenslerin boyutları da yerine göre farklılık gösteriyor.

Son olarak diğer yapılandırmalara bakarsak, cihazın sağ tarafında  ses tuşları ve güç düğmesi bulunuyor. Altta tek bir hoparlör ızgarasıyla çevrili USB C Tipi şarj bağlantı girişi bulunurken, üstte de 3.5mm kulaklık girişi ve bir adet mikrofon yer alıyor.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.