Ana sayfa » Huawei » Huawei Matebook 14 ve Matebook X tanıtıldı! Neler geliyor böyle?

Huawei Matebook 14 ve Matebook X tanıtıldı! Neler geliyor böyle?

Huawei Matebook 14 ve Matebook X tanıtıldı! Neler geliyor böyle?

Yakın zamanda tanıtılan Huawei Matebook 14, Huawei Matebook X, Huawei Watch GT2 Pro ve FreeLance Pro modelleri global olarak tanıtıldı!

Huawei bugün şirketin 1+8+N denklemindeki ekosistemini daha da zenginleştiren ürünlerini Çin’de Huawei Seamless AI Life etkinliğinde duyurdu. Bugünün açılış konuşmasında ortaya çıkan yeni ürünler kulaklıklar, giyilebilir saat ve PC ürünleri oldu.

Yenilikçi Huawei Share özelliğinin sağladığı kompakt paylaşım faktörleri ve akıllı deneyimlerle mobil üretkenlikte devrim yaratan iki yeni hafif dizüstü bilgisayar karşımızda!

Huawei Matebook 14 ve Matebook X özellikleri

Huawei’in amiral gemisi PC ürün serisine en son ürünlerinden biri MateBook X. Cihaz ikonik tasarımını ve yenilikçi teknolojiyi akıllı özelliklerle birleştiriyor. Yalnızca 1kg ağırlığındaki hafif dizüstü bilgisayarın en kalın kısmı da yalnızca 13,6 mm. Boyutu ise bir A4 kağıttan daha küçük, böylece kullanıcılar onu kolayca bir sırt çantasına koyabilir ve gittikleri her yere yanlarında taşıyabilirler.

Yeni Huawei MateBook X, sürükleyici bir izleme deneyimi ve çarpıcı görüntü kalitesi sunan kenarlıksız bir tasarım ile gelmekte. 3K Sonsuz FullView Ekrana sahip ilk dizüstü bilgisayar modeli. Kullanıcıların akıllı telefonlarında olduğu kadar kolay bir şekilde ekranda üç parmak hareketi ile ekran görüntüsü almalarına olanak tanıyor. Buna benzer birçok hareket desteğiyle çoklu dokunma özelliğine sahip.

10. Nesil Intel Core işlemci ile güçlendirilen yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayar, günlük görevler için gereken performansı sonuna kadar sunuyor. Dokunmatik yüzey, daha iyi kullanım kolaylığı için önceki nesle kıyasla yüzde 26 daha büyük. Ayrıca tam dokunsal geribildirim sunmak için HUAWEI Free Touch özelliğine sahip. Yeni tam boyutlu klavye, yazmayı bir keyif haline getirmek için 1,3 mm tuş hareketi sunan yeni switchlere sahip. Kullanıcının tam önünde etkileyici bir surround ses sağlayan dört hoparlörlü bir ses sistemi ise iki tweeter ve woofer ile birlikte geliyor.

HUAWEI MateBook X ayrıca, daha hızlı bağlantı ve daha iyi üretkenlik için Wi-Fi 5’ten üç kat daha fazla veri aktarım hızına sahip Wi-Fi 6’yı destekleyen ilk Huawei dizüstü bilgisayar.

Sanal lansman sırasında Huawei, mobil üretkenlik 3.0 çağında yüksek performanslı dizüstü bilgisayarların mihenk taşı olan HUAWEI MateBook 14 modelini de tanıttı. Oldukça taşınabilir bir tasarıma ve güçlü performansa sahip olan HUAWEI MateBook 14 AMD Ryzen 4000 H Serisi işlemciyle geliyor. Yoğun iş yükleri altında bile üstün performans sunan HUAWEI Shark Fin Fanları bu modelde mevcut. Performansın yanı sıra cihaz 2K HUAWEI FullView Ekrana sahip. Kullanıcıların her daim üretken kalmalarına yardımcı olmak için Çoklu Ekran dahil birçok akıllı özellikleri desteklemekte.

Satış fiyatları neler olacak?

Aşağıdaki görselde Avrupa’daki satış fiyatlarını görebilirsiniz. Ülkemizdeki fiyatları içinse henüz net bir bilgi yok.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.