Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » EMUI 11 arayüzü tanıtıldı! Huawei kendini aştı!

EMUI 11 arayüzü tanıtıldı! Huawei kendini aştı!

EMUI 11 arayüzü tanıtıldı! Huawei kendini aştı!

Huawei telefonlarına gelecek olan EMUI 11 arayüz güncellemesi bugün resmi olarak tanıtıldı. Bakalım yeni arayüz bizlere neler sunuyor?

Huawei‘nin geliştiriciler için düzenlediği etkinlikte yenilikler tanıtılmaya devam ediyor. Android’e rakip olarak geliştirilen HarmonyOS 2.0‘ın ardından şimdi de Android ile çalışan Huawei telefonlarına gelecek EMUI 11 arayüzü tanıtıldı. Bir dizi yenilik ile gelecek olan bu güncellemenin testleri, bugünden itibaren belli başlı Huawei modellerinde test edilecek.

2020’nin sonuna doğru tepe model Huawei modellerine gelecek olan güncelleme, 2021’de orta segmentteki modellere de gelecek. Yeni arayüz ile her zaman açık ekran bölümünde kullanıcılara daha fazla kişiselleştirme seçeneği sunuluyor. Akıllı çoklu pencere özelliği ile birden fazla işlemin kolayca yapılmasına izin verecek olan yeni arayüz göz ileme özelliğine de sahip olacak.

Göz izleme özelliği ile telefon ile olan temasınız otomatik olarak algılanacak ve efektlerde ona göre otomatik ayarlamalar yapılacak.

Çoklu ekran işbirliği 3.0 ise ekranınızdaki üç akıllı telefon penceresiyle çoklu görev yapmanızı sağlayacak. MeeTime çapraz platform iletişimi, MeeTime özellikli üçüncü taraf uygulamalar ve cihazlarla paylaşımı kolaylaştıracak. Ayrıca gerçek zamanlı ekran paylaşımı sunacak.

Yapay zeka destekli AI Altyazı özelliği ise İngilizce, Japonca ve Korece’den Çince’ye gerçek zamanlı çeviriler sunacak. bu özellik sayesinde görüntülerdeki metinlerde kolayca ana dilinize çevrilebilecek.

Not defteri uygulaması ise birden çok Huawei cihazından aynı anda not düzenlemeyi destekleyecek. Bir uygulama; konum, kamera ve kayıt yetkisi istediğinde, uygulamaya yalnızca hassas kontrol ve daha iyi güvenlik için gerekli izinleri vermek için “Bu uygulamaya izin ver” veya “Tek seferlik izin ver” seçeneğine sahip olacak.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.