Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Uygun fiyatlı konsol Xbox Series S tanıtıldı!

Uygun fiyatlı konsol Xbox Series S tanıtıldı!

Uygun fiyatlı konsol Xbox Series S tanıtıldı!

Xbox cephesi oyuncular için müjdeyi patlattı. Uygun fiyatlı yeni nesil konsol olan Xbox Series S resmi olarak duyuruldu. İşte özellikleri!

Yeni nesil oyun konsolları için artık geri sayım başladı. Henüz PlayStation 5 ve Xbox Series X‘in fiyatları açıklanmamışken, bugün Microsoft müjdeli haberi patlattı. Uygun fiyatlı oyun konsolu olarak geçen Xbox Series S bugün resmi olarak duyurulu. Yeni nesil oyunları tabiri caizse çatır çatır oynatacak olan bu konsol bakalım özellikleri ile bizlere neler sunacak?

Xbox’ın uygun fiyatlısı 4K yerine 2K yani 1440P çözünürlüğe odaklanacak. 1440P’de 120 FPS oyun deneyimi sunmayı amaçlayan konsolda DirectX Raytracing, Variable Rate Shading ve Variable refresh rate özellikleri de yer alacak. Ultra düşük gecikme tepkimesi ile online oyunlarda büyük kolaylık sunacak olan konsolda 512 GB SSD yer alacak.

Yeni nesil oyunların 100 GB‘ı geçeceğini düşünürsek, bu konsola maksimumda 4 tane AAA kalitede oyun yüklenebilecek. Blu-Ray sürücüsü olmadan gelecek olan konsol sadece dijital oyunları destekleyecek.

4K konusunda medya oynatma ve 4K TV’lere 1440P’den çözünürlük yükseltme imkanını sunacak olan bu konsol sadece 299 dolar fiyat etiketine sahip olacak.

Türkiye koşullarında vergi ve kurları göz önünde bulundurursak bu konsolun 5.000 TL civarında satışa sunulacağını söyleyebiliriz. Umarız Game Pass servisi ile ülkemizde bir anda popüler olan Xbox, bu rüzgarı arkasına almaya devam eder ve daha uygun fiyatla konsollarını Türk oyuncular ile buluşturur

Xbox Series S

10 Kasım 2020 tarihinde Amerika ve belli başlı Avrupa ülkelerinde satışa sunulacak olan konsolun, Aralık veya 2021 Ocak ayında Türkiye pazarında olacağını söyleyebiliriz.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.