LG Eylül 9, 2020 12:00

LG çift ekranlı telefon modelini resmi olarak tanıtacak! “Kanat” hazır!

LG çift ekranlı telefon modeli için tanıtım tarihini resmi olarak Facebook sayfasından duyurdu! LG Wing adlı model geliyor!
LG çift ekranlı telefon modelini resmi olarak tanıtacak! “Kanat” hazır!

LG, çokça lanse edilen çift ekranlı telefonun “LG Wing” olarak adlandırılacağını resmen duyurdu. Şirket ayrıca akıllı telefonun Explorer Projesi kapsamındaki ilk ürün olarak piyasaya sürüleceğini açıkladı. Ayrıca cihazın lansman tarihi de duyurdu. LG çift ekranlı telefon modelini 14 Eylül’de Türkiye saat ile 17:00’da tanıtacak. Lansman etkinliği, LG Mobile‘ın resmi YouTube kanalı ve Facebook sayfasında canlı yayınlanacak.

Explorer Projesi, LG’nin mobil cihazlarla etkileşim kurmanın yeni yollarını keşfetmeyi, günümüz tüketicilerinin gelişen ve sürekli değişen ihtiyaçlarına odaklanan ve yerleşik kullanıcı normlarına meydan okuyan yeni mobil kategorisidir diyebiliriz. LG’nin en cesur, en yeni akıllı telefonu, geleneksel akıllı telefonlarla yaratılması imkansız olan yeni ve farklı bir bakış açısı ile yepyeni bir mobil deneyim sunacak.

LG’nin kendi geçmiş cihazlarından farklı olarak, bu çift ekranlı telefonun en üstünde 90 derecelik bir açıya kadar bir dönme açısı bulunan döner bir ekran var. Üst ekran dışarı çıktığında, arkasındaki ikinci ekran kullanıma sunuluyor. Dönme açısı ve her iki ekranın da tam ekran olduğu gerçeğini bir kenara bırakırsak, bu eskiden birkaç cihazın ekranlarının bir tuş takımını ortaya çıkarmak için dönmesini sağlayabileceği çevirmeli telefon çağında üretilen cihazlara oldukça benzer bir yapı diyebiliriz.

Bu tasarımın kullanım senaryoları çok ancak LG‘nin özelliklere yazılım desteği sağlama becerisine bağlı olarak kullanımı farklılaşacaktır. Örnek olarak belki alt ekranda tweet yazarken, sohbet ederken veya diğer görevleri gerçekleştirirken üst ekranda yatay modda bir video izleyebileceğiz. Resmi olarak yayınlandığında daha fazlasını öğrenmiş olacağız. Şimdi hep birlikte 14 Eylül tarihini bekleyelim.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.