Ana sayfa » Akıllı Telefon » Huawei Mate 40 Serisinin Kamera Sensörleri sızdırıldı!!!

Huawei Mate 40 Serisinin Kamera Sensörleri sızdırıldı!!!

Huawei Mate 40 Serisinin Kamera Sensörleri sızdırıldı!!!

Huawei’nin önümüzdeki günlerde piyasaya süreceği Mate 40 serisi, bugün de kamera sensörleriyle birlikte sızdırıldı.

Çinli teknoloji devi Huawei, yeni amiral gemileri olan Mate 40 serisi için artık gün saymaya başladı. Şirketin şüphesiz en iyi silahlarından biri olması beklenen bu telefonlar, her geçen gün yeni bir sızıntı ile karşımıza çıkıyor. Bugün yabancı basında ortaya çıkan iddialar, daha önceden de belirtildiği gibi Mate 40 serisinin; Mate 40, Mate 40 Pro ve Mate 40 Pro Plus modellerinden oluşacağını ortaya koyuyor. Bunun yanı sıra aynı kaynak, bu telefonların ön kamerası hakkında da bazı bilgilere değiniyor. Tedarik zincirine göre yeni Mate serisinin başlangıç modeli olan Mate 40, tekli bir ön kamera ile karşımıza çıkacak.

Mate 40 Pro ve Mate 40 Pro Plus modelleri ise, çift selfie kamerası ile donatılacak. Şirketin kamera açısından hangi sensörlere yer vereceği bir hayli tartışılıyordu. Ancak bugün ortaya çıkan bilgilere göre Mate 40 Pro ve Mate 40 Pro Plus modelleri sırasıyla; Sony IMX588 ve ToF desteğine sahip Sony IMX516 sensörler tarafından desteklenecek.

Tüm bunlara ek olarak aynı kaynak, Mate 40 serisinin bir de  Sony IMX700 lensine sahip olacağını iddia ediyor. Bu, daha önce piyasaya sürülen Honor 30 Pro Plus cihazında yer alan 50 megapiksellik bir sensördür. Yani yeni cihazlar Zoom konusunda bir hayli başarılı olacak.

Son olarak tasarım açısından bakarsak Mate 40 serisi, dairesel bir kamera kurulumu ile gelecek. Bunlardan Pro modelleri dörtlü bir mödüle sahip olurken, başlangıç modeli olan Mate 40 ise üçlü bir modüle sahip olacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.