Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 9, 2020 15:30

ColorOS 8’i unutun!!! ColorOS 11 resmen geliyor; işte tarih…

OPPO, bir süredir Android 11 ile birlikte test ettiği ColorOS 8'i atlayıp, doğrudan ColorOS 11 arayüzüne geçiş yapacak; İşte tarih...
ColorOS 8’i unutun!!! ColorOS 11 resmen geliyor; işte tarih…

Google, Android 11‘i nihayet dün kullanıma sundu ve resmi hale getirdi. Bununla birlikte bazı akıllı telefon üreticileri de, kendi cihazlarını bu güncelleme için beta gruplarına aldı ve yayınlamaya başladı. Ancak asıl konumuz bu değil. Bugün gündeme düşen en büyük olay OPPO cephesinde gerçekleşti. Bildiğiniz üzere Çinli üretici bir süredir sınırlı sayıda telefonlarında ColorOS 8 arayüzünü test ediyordu. Ancak bugün yapılan resmi bir duyuru ile OPPO, ColorOS 8′i atlayıp doğrudan ColorOS 11 arayüzüne geçiş yapacaklarını açıkladı. Hatta buna ek olarak yeni güncellemesiyle ilgili resmi bir tarihte verdi.

Öncelikle herkesin aklında şirketin neden Color OS 11 ismine geçiş yaptığı sorusu yer alıyordur. Buna çok fazla takılmamanız gerek. Çünkü OPPO, Google’a uyum sağlamak amacı ile yeni arayüzünün ismini direkt olarak ColorOS 11 olarak değiştirdi. Yani tamamen Android 11’e uyumlu olması için planlanan bir şey.

Hatta bunu yapan tek şirket OPPO değil. Hatırlarsınız Huawei, daha önce Android Nougat sürümünü piyasaya sürdüğünde cihazlarında  EMUI 5 arayüzüne yer veriyordu. Ancak daha sonra Google’ın Android 8.0‘ı piyasaya sürmesiyle birlikte Çinli üretici de, kendi arayüzünü direkt olarak EMUI 8‘e yükseltti.

Son olarak OPPO’nun resmi duyurusuna göre yeni arayüz güncellemesi, 14 Eylül tarihinde saat 09.00’da canlı yayın ile birlikte duyurulacak. Desteklenen cihazları da resmileştiği zaman sizlerle paylaşacağız.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.