Ana sayfa » iPhone » iPhone 12 tanıtım tarihi ne zaman açıklanacak?

iPhone 12 tanıtım tarihi ne zaman açıklanacak?

iPhone 12 tanıtım tarihi ne zaman açıklanacak?

Teknoloji dünyasının merakla beklediği iPhone 12 tanıtım tarihi için geri sayım başladı. Apple, bugün büyük bir duyuru yapabilir.

Eylül ayı geldi mi gözler direkt olarak Apple cephesine çevrilir. Çünkü yıllardır Eylül’de yeni iPhone modelleri tanıtılır. Bu yıl patlayan COVID-19 salgını sonrası Apple‘ın etkinliği erteleyeceği ve iPhone 12’yi Ekim ayına sarkıtacağı söyleniyordu. Bugün ise iPhone 12 tanıtım tarihi hakkında iddialı açıklama Mark Gurman’dan geldi.

Bloomberg’de çalışan efsanevi isimlerden olan Mark Gurman, Apple’ın bu hafta içerisinde büyük bir duyuru yapacağını açıkladı. iPhone ve Apple Watch etkinliğini bu hafta açıklayacak olan Apple, muhtemelen bu duyuruyu bugün Türkiye saati ile 17:00 sularında yapacak.

 

Etkinlik tarihi olarak ise 14 Eylül 2020 tarihini işaret edecek olan Apple, bu etkinlikte merakla beklenen iPhone 12 modellerini tanıtacak. Bu yıl karşımıza 4 farklı iPhone 12 modeli ile çıkacak olan Apple, fiyat konusunda artış yapmayacak. 5G yüzünden maliyeti artan Apple’ın bu maliyeti düşürmek için kutu içeriğinden kulaklık ve şarj adaptörünü çıkarması bekleniyor.

Amerika‘da ve Avrupa ülkelerinde iPhone 11 ile aynı fiyattan satılacak olan iPhone 12, Türkiye’ye özel fiyatlandırma ile gelecek. Özel fiyatlandırma dediğimiz tabii ki de ZAM! Apple, yeni modellerinde 500 TL ila 1000 TL arasında zam yapması bekleniyor.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.