Mobil Eylül 8, 2020 12:00

Elphone A7H inceleme! 3’te 1 fiyatına Galaxy S10 lite

Çinli üretici Elephone Türkiye pazarına hızlı girdi. Bugün de tasarımı ile öne çıkan Elphone A7H inceleme videosu ile sizlerleyiz...
Elphone A7H inceleme! 3’te 1 fiyatına Galaxy S10 lite

Akıllı telefon pazarında fiyatların her geçen gün daha da arttığını görüyoruz Bu sadece ülkemizde değil. OnePlus bile 360 dolar seviyesinde amiral gemisi katili telefonlar yaparken bugün 875 dolar seviyelerinde telefonlar ortaya koymaya başladılar. Yani fiyat artışı dediğimiz gibi sadece ülkemizde değil tüm global pazarda gerçekleşti. Fiyat artışı karşısında tasarımı ile iyi telefonlar ortaya koymak isteyen Elephone markası da Türkiye pazarında birçok kullanıcının yüzünü güldürmeye başladı. Biz de bugün Elphone A7H inceleme videosu ile sizlerleyiz.

Elphone A7H modelini kimler almalı?

Öncelikle şunu söylemek gerek. Telefon tasarımsal anlamda oldukça güzel görünüyor ama performans tarafında bize ortanın altında bir performans sunuyor. Bunun bir oyun telefonu olmadığını bilmeniz gerekiyor. Yani çok fazla oyun oynayan bir kullanıcıysanız bu telefon sizde hayal kırıklığı yaratabilir. Bu telefonu, güzel bir telefon taşımak isteyen; sosyal medya ve günlük kullanımda sorun yaşamak istemeyen kişiler tercih edebilir.

Elphone A7H kamerası nasıl?

Kamera tarafında ise gece ortalamanın altında bir performans gösteren telefonun ışık altında ise kötü bir performansı yok. Bokeh efekti ise telefonda ilginç bir şekilde çalışmıyor. Arayüzün halen İngilizce olması ise ilginç.

MediaTek Helio P20 yonga seti, 64GB Hafıza ve 4GB RAM gücü iel gelen telefonda 6,41 inç boyutunda 1560x720p HD+ çözünürlüğünde 268ppi yoğunluğunda 19,5:9 formatında 60Hz destekli bir ekran var. 5 Noktalı dokunma ile gelen bu Multi Touch destekli ekranın tepkimesini çok fazla beğendiğimizi söyleyemeyeceğiz. Ama fiyatı ve tasarıma baktığımızda eleştiri yapmak da oldukça güç. %84,52 ekran kasa oranı ise kendi fiyat segmentinin ötesinde bir performans sağlıyor. IPS tabanlı LCD ekranın ekran parlaklığı ve video izleme performansı tarafında sizi tatmin edeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

3900 mAh pil gücü ise günlük kullanımda telefonun en az 1 gün boyunca telefonu kullanabilmenize olanak sağlıyor. Hatta bizim gibi sık telefon kullanmıyorsanız; ikinci günü de rahatlıkla görebilirsiniz.

Lafı daha fazla uzatmadan incelememize geçiş yapalım…

Elphone A7H inceleme videosu

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.