Ana sayfa » Mobil » Mate 40 serisi için beklenen karar!!! Huawei Avrupa pazarına…

Mate 40 serisi için beklenen karar!!! Huawei Avrupa pazarına…

Mate 40 serisi için beklenen karar!!! Huawei Avrupa pazarına…

Bugün EEC sertifika sitesinde görülen Mate 40 serisi, Huawei’nin Avrupa pazarını bu sene de terk etmeyeceğini ortaya koyuyor.

Çinli teknoloji devi Huawei, ABD yaptırımlarına rağmen mücadelesinden vazgeçmeyecek. Şu anda Mate 40 serisi için hazırlıklarını sürdüren dev üretici, aldığı  EEC (Avrasya Ekonomi Komisyonu) sertifikası sayesinde, cihazlarını Avrupa’da satmaya devam edeceğini ortaya koymuş oldu.

Sertifika sitesinin raporlarına göre; Mate 40, Mate 40 Pro ve Mate 40 Pro Plus, sırasıyla OCEAN00, NOHAN00 ve NOPAN00 model numaraları ile karşımıza çıkacak.

Yukarıda saymış olduğumuz bu model numaralarından NOHAN00 ve NOPAN00 hatırlarsınız daha önce Bluetooth SIG, sertifika sitesini geçmişti. Buna ek olarak diğer üç model numarası da Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı tarafından onaylandı.

Şu anda Huawei Mate 40 serisi hakkında çok fazla bilgi yok. Örneğin şirketin Kirin 9000 serisine yer verip vermeyeceği hala tartışma konusu. Bunun yanı sıra bellek yapılandırması hakkında  da çok fazla kargaşa var.

Ancak daha önce defalarca kez sızan bilgilere göre Mate 40 Pro; 6.4 inçlik çift açılır şelale ekranı ve arkada Leica dörtlü kamera yapılandırması ile birlikte gelecek. Buna ek olarak serinin en üst modeli olan Mate 40 Pro Plus‘un da, özellik yapılandırması olarak Mate 40 Pro modeli ile benzerlik göstermesi bekleniyor. Tabii ki Plus modelinde diğerlerine nazaran bazı yükseltmeler olacaktır.

Şu ana kadar cihazlar hakkında bildiklerimiz bu kadar. Ancak ABD yaptırımları ile başı dertte olan Huawei’nin, Avrupa pazarında devam edecek olması, şirketin ne kadar mücadeleci olduğunu ortaya koyuyor.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.