HTC Eylül 5, 2020 18:00

HTC CEO’larını bir bir yiyiyor! Yves Maitre 1 yıl bile çalışmadan istifa etti!

HTC CEO’larını bir bir yiyiyor! Yves Maitre 1 yıl bile çalışmadan istifa etti!

Tayvanlı HTC CEO konusunda bir türlü dikiş tutturamıyor. Yves Maitre 1 yıl bile çalışmadan şirketten istifa ettiğini açıkladı.

Dünya’da Android’i ilk kullanan telefon unvanını elinde bulunduran HTC, bir dönem fırtınalar estiyordu. Oyuna Samsung, daha sonra da Çinli üretilerin dahil olmasından sonra piyasadan silinme noktasına gelen HTC CEO koltuğundaki ismi sürekli değiştirmeye başlamıştı. Ancak CEO’lar da firmanın kötü gidişatını engelleyememişti.

Geçtiğimiz Eylül ayının başında koltuğa oturan Yves Maitre şirkette bir yılını bile doldurmadan istifa ettiğini açıkladı. HTC cephesi bu konuyla ilgili; “Yves Maitre Avrupa’da yaşadığı ailesine COVID-19 salgınından dolayı sık sık göremiyordu. Bu yüzden şirketten ayrılmak istedi.” açıklamasında bulundu.

Yves Maitre döneminde HTC, ilk 5G akıllı telefonu HTC U20 ve bununla birlikte daha uygun fiyatlı HTC Desire 20 Pro‘yu satışa sunmuştu. Yves Maitre’den boşalan koltuk, daha önce 2015’ten 2019’a kadar bu pozisyonda çalışan ve şirketin en ciddi mali başarısızlıklarıyla karşı karşıya kalan Cher Wang’a kaldı.

HTC CEO

Başarılı bir yöneticiden daha önce şirketi başarısızlığa sürükleyen Cher Wang’a geçen HTC’nin geleceği pek iç açıcı görünmüyor. Akıllı telefon pazarında umduğunu artık bulamayan HTC’nin kendine yeni bir rota belirlemesi gerekiyor. Çinli üreticilerin agresif fiyat politikaları karşısında HTC aynı performansı sergileyemez. Bu yüzden HTC’nin yeni bir sektöre yelken açması şart. Bakalım Tayvanlı firma yeni CEO’su ile başarılı olabilecek mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.