Ana sayfa » Mobil » POCO X3 modeline kaç gün kaldı? Xiaomi duyurdu!

POCO X3 modeline kaç gün kaldı? Xiaomi duyurdu!

POCO X3 modeline kaç gün kaldı? Xiaomi duyurdu!

Xiaomi’den bağımsız gözükse de Xiaomi’nin alt firması gibi faaliyet göstermeye devam eden POCO, yeni X3 modelini çok yakında tanıtıyor!

Bir süredir gündemde olan ve Eylül ayında resmiyet kazanacağı iddia edilen POCO X3‘ün tanıtım tarihi ve hatta tanıtım saati şirket tarafından yapılan paylaşımla gün yüzüne çıktı. Yongasıyla dünyada bir ilk olması beklenen, tasarım tarafında da son derece başarılı gözüken cihazın Eylül’ün ilk haftalarında tanıtılacağı söylentileri beklentileri arşa çekerken, şirketten yapılan paylaşım cihazı bir süre daha gündemde tutacağa benziyor. Peki yeni POCO X3 ne zaman geliyor? Neler sunuyor?

Şirket tarafından yapılan paylaşıma göre 7 Eylül 2020 tarihinde Türkiye Saati ile 15.00′da tanıtılacak olan POCO X3, Qualcomm‘un yeni Snapdragon 732G yongasından güç alacak. Bu yonga, iki adeti 2.3GHz hızında, altı adeti ise 1.8GHz hızında çalışan Kryo 470’den oluşurken, ilk kez POCO X3’de karşımıza çıkacak. Performansı ise Snapdragon 730G’den daha iyi olacak.

Cihazın diğer teknik özelliklerine bakacak olursak; 6GB RAM ve 128GB depolamaya sahip bir cihazın çok yakında resmiyet kazanacağını söyleyebiliriz. Bunun dışında telefonda 6.67 inç büyüklüğünde 120Hz tarama hızına sahip FHD+ çözünürlükte bir ekran, 5.000 mAh kapasiteli batarya, birisi 64MP çözünürlükte olan dörtlü arka kamera ve 20MP çözünürlükte ön kamera POCO X3’ün diğer teknik özellikleri olarak sıralandırılabilir. Telefon, bunların dışında herhangi bir bilgiyi karşımıza çıkarmazken, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan lansmanı beklemeye koyulabiliriz.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.