Ana sayfa » Mobil » OPPO CEO’su Tony Chen IFA’da açıkladı! Qualcomm ile yola…

OPPO CEO’su Tony Chen IFA’da açıkladı! Qualcomm ile yola…

OPPO CEO’su Tony Chen IFA’da açıkladı! Qualcomm ile yola…

Bugün Qualcomm toplantısına katılan OPPO CEO’su Tony Chen 5G ve Qualcomm ile ilgili resmi açıklamayı yaptı. Durmak yok yola devam…

IFA etkinliği kapsamında bu yıl neler yapılacak? Neler edilecek? Bunu hep birlikte yaşayarak göreceğiz ama etkinlik kapsamında OPPO CEO’su Tony Chen bugün bir açıklama yaptı ve Qualcomm ile yaptıkları ortaklıktan bahsederek; geleceğe yön verdi.

OPPO, geçtiğimiz yıl Avrupa pazarında 5G desteğine sahip (NSA ve SA) telefonları pazara sunan ilk üretici oldu. Bugün Qualcomm‘un açılış oturumuna katılan Tony Chen Qualcomm ile yola devam edeceklerini ve iş ilişkilerini geliştireceklerini bugün resmen açıkladı.

Qualcomm ile akıllı telefonların geliştirilmesi konusunda birlikte çalışıyoruz. Bu yıl Qualcomm’un Snapdragon mobil platformuyla donatılmış birkaç akıllı telefon modelini ve 5G ürünlerini Avrupa ve diğer uluslararası pazarlarda piyasaya sürerek tüketicilere daha fazla 5G ürün seçeneği ve deneyimi getirdik. Gelecekte de dünya çapında 5G ürünlerinin geniş ölçekli ticari kullanımını teşvik etmek için Qualcomm ile ortak çalışmaya devam edeceğiz.

5G’nin öncüsü olan OPPO, endüstri patentleri, yenilikçi ürünleri ve yeni 5G uygulamalarının keşiflerinde Ar-Ge’ye yaptığı yatırımlarla sektörde büyük bir avantaja sahip. OPPO, küresel endüstri ortaklarıyla yakın bağlarını sürdürmeye, 5G ürünlerinin dünya çapında yaygınlaştırılmasını hızlandırmaya ve 5G standartlarının, teknolojilerinin ve uygulamalarının geliştirilmesini teşvik etmeye devam edecek.”

Görünen o ki; OPPO bu yıl Snapdragon yonga setlerine özellikle 5G destekli Snapdragon yonga setlerine daha fazla ağırlık verecek. Bugün OPPO, MediaTek Dimensity serisi yonga setlerini de telefonlarında kullanıyor ama önümüzdeki dönemde 4G için MediaTek ve 5G için de Qualcomm tercih edilebilir.

Başkan bugün 5G teknolojileri ile ilgili resmen gövde gösterisi yaptı ve OPPO‘nun elindeki 3.000 adetten fazla 5G patentinden bahsetti. Peki, bu patentler ile kendi yonga setini geliştirmeyi düşünür mü? Bakalım önümüzdeki dönemde bu sorunun cevabını fazlasıyla bulacağız…

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.