Ana sayfa » Mobil » App Store fiyatları artıyor! İşte zamlı fiyatları!

App Store fiyatları artıyor! İşte zamlı fiyatları!

App Store fiyatları artıyor! İşte zamlı fiyatları!

Apple, Türkiye için zam yapma kararı aldı. Vergi zammı ile App Store fiyatları 2 TL ila 25 TL arasında artış gösterecek. İşte yeni zamlar!!!

Türkiye pazarını yakından takip eden ve en ufak kur artışında fiyatları güncellemekten geri kalmayan Apple, şimdi de yeni vergiler için kolları sıvadı. Vergiyi kullanıcılardan tahsil etmek isteyen Apple, App Store fiyatları için düğmeye bastı. 2 TL ila 25 TL arasında uygulamalara zam yapacak olan Apple, bunu bugünden itibaren yürürlüğe koyacak.

App Store’da 6,99 TL olan uygulama veya oyun bu geceden sonra 8.99 TL‘den satılacak. 49.99 TL‘ye satılan uygulama ve oyun ise 54.99 TL‘den iPhone ve iPad sahiplerine sunulacak. Yani anlayacağınız fiyat ne kadar artarsa zam oranı da doğru orantılı bir şekilde artacak.

Uygulama içi satın alımlara da yansıyacak olan bu zamdan Apple Music ve iCloud nasibini almayacak. Apple’ın henüz kur güncellemesi yapmadığını doları 6 civarından hesapladığını belirtelim. Muhtemelen 2020’nin sonunda doları 7’den hesaplayacak olan Apple, minimda 12,99 TL’ye uygulama ve oyun satmak zorunda kalacak.

App Store fiyatları

Türkiye’deki vergi ve kurları yansıtmaya devam eden Apple, iPhone 12 modelleri ile bu zamları arşa çıkaracak. Şu an iPhone 11’in resmi satış fiyatı 7.999 TL. iPhone 12, Amerika’da iPhone 11 ile aynı fiyattan satışa sunulacak. Ancak Apple Türkiye iPhone 12’yi 8.499 TL‘den satışa sunacak. Aynı fiyat olmasına rağmen bir anda 500 TL zam yapacak olan Apple, bu gidişle ülkemize veda edecek!

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.