Mobil Eylül 3, 2020 12:30

Antutu en iyi telefonlar listesini güncelledi! Çarşı karıştı beyler

Antutu bugün yaptığı bir duyuru ile beklenen listeyi açıkladı. Antutu en iyi telefonlar listesi yenilendi. Çarşı fena karıştı...
Antutu en iyi telefonlar listesini güncelledi! Çarşı karıştı beyler

Antutu, halen Google Play Store’da yasaklı bir uygulama ama özellikle Android tutkunlarının vazgeçemediği bir benchmark programı. Antutu her ay olduğu gibi bir liste yayınladı. Antutu en iyi telefonlar listesi bu ay büyük bir değişikliğe uğradı. Zira 3 ay boyunca listenin en tepesinde bulunan OPPO Fnd X2 Pro modeli bugün altıncılığa geriledi. Bunun en büyük sebebi ise tahmin edeceğiniz üzere Snapdragon 865+ yonga setinin kullanılmaya başlanmış olması.

Listeye baktığımızda geçtiğimiz ay tanıtılan ve mobil pazarda deprem etkisi yaratan Xiaomi Mİ 10 Pro bulunuyor. Telefon 512GB Hafıza ve 16GB RAM gücü ile 646.730 puanları görüyor.

İkinci sırada ise Türkiye pazarına da giriş yapan Vivo‘nun alt markası ya da üst markası IQOO 5 bulunuyor. Telefonun aldığı puan ise 637.616.

Üçüncü sırada ise ASUS ROG Phone 3 bulunuyor. Aldığımız duyumlara göre Türkiye pazarında da resmen satışa hazırlanan Asus ROG Phone 3 bu testten 629.245 puan alıyor.

Listede dördüncü sırada ise yine bir Xiaomi telefonu var. Blackshark 3S listede 620.311 puan ile görülüyor.

Beşinci sırada ise Vivo X50 Pro+ modeli sürpriz bir şekilde OPPO Find X2 Pro‘nun önünde yer alıyor. Telefon yapılan testten 608.396 puan alıyor.

Tam listeyi aşağıdaki görselden takip edebilirsiniz. Bu sıralama önümüzdeki ay içinde de bu şekilde kalacak gibi görünüyor. Ta ki; Şubat ayında Galaxy S21 ile tanışacağımız Snapdragon 875 yonga setine kadar bu listede büyük bir değişiklik beklemiyoruz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.