Ana sayfa » Mobil » Pixel 4a 5G ve Pixel 5 yine yeniden görüldü!!!

Pixel 4a 5G ve Pixel 5 yine yeniden görüldü!!!

Pixel 4a 5G ve Pixel 5 yine yeniden görüldü!!!

Google’ın bir süredir üzerine çalıştığı Pixel 4a 5G ve Pixel 5 modeli bugün, FCC ve Kanada sertifika sitelerinde görüldü.

ABD’li teknoloji devi Google, uygun fiyatlı 5G bağlantısına sahip Pixel 4a ve Pixel 5 için artık gün saymaya başladı. Daha önce birkaç özelliği ile çeşitli yerlerde sızdırılan bu telefonlar, bugün de FCC ve Kanada sertifika sitelerinde görüldü. Bunların arasında G025E model numaralı cihaz Kanada sertifika sitesinde görülürken,  G025I, G025H, G025E, GTT9Q, G5NZ6 ve GD1YQ model numaralı diğer cihazlar ise FCC‘nin radarına takıldı.

Cihaz modeline göre sıralayacak olursak; G025E, G025H ve G025I  Pixel 4a 5G iken,  GTT9Q, G5NZ6 ve GD1YQ ise Pixel 5G‘dir diye düşünüyoruz. Ancak bu sertifikalar, telefonların 5G desteklediği dışında başka bilgi vermiyor.

Pixel 4a 5G,135.9×74.0x8.6mm boyutlarında 6.1 inç delikli bir ekran ile karşımıza çıkacak. Selfie kamerası da bu ekranın sol üst köşesine entegre olarak gelecek. Dikkat çeken diğer detaylara değinecek olursak Pixel 4a 5G, plastik bir arka tasarıma sahip olacak. Ayrıca bu arka panelde LED flaşı barındıran kare tasarımına sahip üçlü bir kamera kurulumu yer alacak.

Son olarak güç düğmesi ve ses tuşları cihazın yan tarafına yerleştirilecek. Bunların yanı sıra telefonun üst tarafında 3,5 mm kulaklık girişi ve çift hoparlör bulunurken, alt tarafında da TypeC şarj bağlantı noktası bulunacak.

Üç farklı model numarası ile görülen Pixel 5’in; GD1YQ model numarasına sahip olan modeli 6 ve mmWave olmak üzere iki 5G ağını desteklerken, GTT9Q ve G5NZ6 model numarasına sahip olan ise, sadece 6 5G bağlantısını destekliyor.

Daha önce sızan edilen bilgilere göre Pixel 5, plastikten yapılmış bir arka tasarım ile gelecek. Ek olarak Pixel 4a ile aynı lensi kullanacak olan bu cihaz, 12 arka, 8 megapiksel de ön kameraya sahip olacak.

Snapdragon 765G yonga setinden güç alması beklenen Pixel 5, 8 GB RAM ile desteklenirken, 60/90Hz’de ekran yenileme hızına sahip olacak. Son olarak 4.000 mAh’lik bir pil ile de donatılacak.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.