Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 2, 2020 10:00

Apple yeni çıkaracağı MacBook ile bir ilke imza atmaya hazırlanıyor!

Apple yeni çıkaracağı MacBook'ta ilk defa ARM tabanlı Apple Silicon işlemcisini kullanmaya hazırlanıyor. Intel işlemcilere elveda...
Apple yeni çıkaracağı MacBook ile bir ilke imza atmaya hazırlanıyor!

Apple yakın dönemde aldığı karar ile Mac ve MacBook ürünlerinde Intel işlemcilerin yerine ARM tabanlı Apple üretimi Apple Silicon işlemciler kullanacak. Yeni çıkacak bilgisayarda ARM tabanlı A14X Bionic işlemcisi yer alacak.

MacBook 12inç A14X Bionic işlemci ile satışa sunulacak!

Bugün gelen sızıntıya göre; Apple’ın 12inç bir Macbook satışa sunacağı ve ilk defa ARM tabanlı A14X Bionic işlemci kullanılacağı yönünde. Diğer özellikleri ise; 8GB / 16GB RAM, 256GB / 512GB SSD dahili depolama alanı ile satışa sunulması bekleniyor. Yeni nesil MacBook’ta uzun pil ömrü ile 15 ile 20 saat arasında kullanım sunması bekleniyor ve bu oldukça iyi bir performans olarak dikkat çekiyor. 0.9 kilogram ağırlığında olması beklenen ürün hafif ve ince tasarımı ile kolayca taşınabilecek. Yeni nesil MacBook’ta ilk defa kullanılması beklenen diğer bir özellik ise Face ID yüz tanıma teknolojisi olacak. Bir çok kullanıcının yeni çıkacak MacBook’ta Touch ID yerine Face ID yüz tanıma ile gelmesinin bekledikleri için bu oldukça sevindirici bir haber.

Macbook

Fiyat ve çıkış tarihi ne zaman olacak

Yeni MacBook’un 2020 yılı sonlarında çıkması bekleniyor, bununla birlikte fiyatının 849 dolar olması tahmin ediliyor. Apple’ın öğrencilere sağladığı 50 dolarlık indirim ile 799 dolara alması mümkün olacak. Özellikle A14X Bionic işlemci ile performansını merakla beklediğimiz yeni nesil MacBook‘un tasarımı ve özellikleri ile bir çok kullanıcının dikkatini çekeceğini düşünüyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.