Ana sayfa » Apple » 2020’de en çok satan telefon belli oldu! Şaşıracaksınız!

2020’de en çok satan telefon belli oldu! Şaşıracaksınız!

2020’de en çok satan telefon belli oldu! Şaşıracaksınız!

2020 yılında en çok satan telefon bugün belli oldu. Bakalım kullanıcılar tercihlerini Android’den mi yoksa iPhone’dan yana mı kullanmış?

Telefon savaşları koronavirüs salgınına rağmen kıran kırana devam ediyor. Android cephesinden her ay hiç gelmese 10 telefon geliyor. Apple da bu rakipleri karşısında yıl boyunca sadece 3 adet bu yıla özel olarak 4 adet telefon ile rekabete giriyordu. Bu rekabette 2020 yılında en çok satan telefon bugün belli oldu. Bakalım Android mi yoksa iPhone mu tercih edilmiş?

2020’de en çok satan telefon hangisi?

Araştırma firması olan Omdia, 2020’nin ilk yarısında iPhone 11 modelinin dünya çapında en çok satan model olduğunu açıkladı. Açıklanan rakamlara göre iPhone 11 tam tamında 37.7 milyon ünite satışı gerçekleştirmiş. Listenin ikinci sırasında ise 11.4 milyon ünite ile Galaxy A51 modeli yer alıyor. En yakın rakibine 3 kat fark atan Apple yine pazarda lider olduğunu belli etti.

Listenin üçüncü sırasında ise 11 milyon ünite ile Redmi Note 8, dördüncü sırasında 10.2 milyon ünite ile Redmi Note 8 Pro ve beşinci sırasında 8.7 milyon ünite ile iPhone SE 2020 modeli yer alıyor.

en çok satan telefon

Apple’ın ilk 10‘a tam 5 adet telefon sokabilmesi büyük bir başarı olarak gösteriliyor. Bunca yüksek fiyatına rağmen iPhone’un hala en çok satanlar listesinde yer alması, Android cephesinin elini başına koyup düşünmesine neden olacak gibi görünüyor. Cupertinolu teknoloji devi bu ay karşımıza iPhone 12 modelleri ile çıkacak. Bakalım Apple bu yükselen grafiği önümüzdeki yılda da devam ettirebilecek mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.