Ana sayfa » Mobil » Qualcomm, orta sınıf telefonlar için Snapdragon 732G yonga setini duyurdu!!!

Qualcomm, orta sınıf telefonlar için Snapdragon 732G yonga setini duyurdu!!!

Qualcomm, orta sınıf telefonlar için Snapdragon 732G yonga setini duyurdu!!!

Qualcomm, orta sınıf telefonlar için grafik ve performansı iyileştirmelerini sunan Snapdragon 732G yonga setini duyurdu; İşte özellikleri…

Akıllı telefonlarımıza işlemcileriyle güç veren Qualcomm, orta sınıf cihazlar için grafik ve performans iyileştirmelerini içeren Snapdragon 732G yonga setini duyurdu. Snapdragon 732G, şu anda piyasada bulunan Snapdragon 730G yonga setinin geliştirilmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor.

Qualcomm Snapdragon 732G,  Snapdragon 730G‘ye göre iki önemli iyileştirme getiriyor: daha yüksek saat hızına sahip bir Prime çekirdek (2,2 GHz’e karşı 2,3 GHz) ve Adreno 618 GPU‘da % 15 iyileştirme. Geriye kalan tüm özellikler ise Snapdragon 730G ile aynı kalıyor.

İşlevler açısından bakacak olursak 732G, Snapdragon Elite Gaming‘in yanı sıra HDR104K HDR10 PQ ve HLG video oynatmayı destekleyecek. Ayrıca QHD + çözünürlüklü cep telefonu ekranlarında da kullanılabilecek.

Bağlantı özelliklerine değinecek olursak bu yeni yonga seti, standart olarak Cat 15′de 800 Mbps’ye kadar indirme ve Cat 13′de 150 Mbps’ye kadar yüklemeyi destekleyen Snapdragon X15 LTE modem ile donatılacak. Buna ek olarak  USB TypeC bağlantısı aracılığı ile  Quick Charge 4+ ve DisplayPort‘u da destekleyebilecek.

,Snapdragon-732G

Son olarak Qualcomm, bu işlemcisinin yanında bir de yeni POCO cihazını onayladı.  Ne yazık ki hem Qualcomm, hem de POCO yeni cihazın ismi hakkında hiçbir bilgi vermiyor. Ancak bunun daha önce çeşitli sertifikalarda onaylanan X3 olacağına şüphesiz inancımız sonsuz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.