Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 31, 2020 13:00

Dünyanın ilk ekran altı kameralı telefonu ZTE Axon 20 5G yarın geliyor!!! İşte özellikleri!

İleri teknolojileriyle dikkatleri üzerine çeken ZTE, dünyanın ilk ekran altı kameralı telefonu Axon 20 5G'yi yarın resmen tanıtacak.
Dünyanın ilk ekran altı kameralı telefonu ZTE Axon 20 5G yarın geliyor!!! İşte özellikleri!

Akıllı telefon pazarında işler iyice karışmaya başladı. Özellikle Çinli üreticilerin kıyasıya rekabet ettiği bu sektörde, bazı önemli isimler yeni ileri teknolojilerini duyurmaya başladılar. Hatırlarsınız geçtiğimiz aylarda ZTE, dünyanın ilk ekran altı kameralı telefonu Axon 20 5G modelini piyasaya süreceğini açıklamıştı. Ardından Xiaomi‘nin de yeni teknolojisini kısa bir süre sonra konsept bir video ile duyurduğunu biliyorsunuzdur. Bu iki şirket arasında süren rekabette ilk hamle ZTE‘den gelecek. Çinli üretici bugün WeChat üzerinden yaptığı bir paylaşım ile, dünyanın ilk ekran altı kamera teknolojisine sahip telefonu Axon 20 5G modelini yarın(1 Eylül) tanıtacağını resmen açıkladı.

ZTE-Axon-20-5G

 

ZTE’nin resmi WeChat hesabı tarafından yayınlanan en son geri sayım posteri, “Dünyanın ilk ekran altı kameralı telefonunun piyasaya sürülmesine sadece 1 gün’‘ kaldığını ortaya koyuyor. Yarın tanıtılacak olan bu telefon, 3.nesil ekran altı kamera teknolojisinin yanı sıra, bazı önemli yükseltmeleri de beraberinde getirecek. Bildiğiniz üzere akıllı telefonlardaki yaklaştırma rekoru, şu anda  Mi 10 Extreme Commemorative Edition modelinde. Ancak 120 kata kadar yakınlaştırma yapan bu telefonun rekoru kısa süre sonra bitebilir. Bazı güvenilir kaynakların söylentilerine göre ZTE, Axon 20 5G modelinde 120 kattan daha fazla yakınlaştırmaya yer verecek. Şayet bu iddia doğruysa ortalık epeyce karışacaktır.

Axon 20 5G OLED ekran ile gelecek

Diğer açılardan bakacak olursak Axon 20 5G,  2460 × 1080 çözünürlüğe sahip 6,92 inç OLED ekran ile birlikte gelecek. Ayrıca ekran altı kamera teknolojisine sahip olan bu telefon, üzerinde hiçbir çentik ya da kamera çıkıntısı gibi bir şeyler bulundurmayacak. Tamamen sınırsız ve pürüzsüz bir tam ekran hissi yaşayacaksınız.

Buna ek olarak arka tarafında  3 boyutlu bir cam tasarımı ile gelen telefonun, sol üst köşesinde dörtlü kamera kurulumu yer alacak. İşlemci hakkında konuşacak olursak Axon 20 5G, gücünü Snapdragon 865 veya Snapdragon 865 Plus yonga setinden alacak. Bunun doğruluğunu tam olarak öğrenmek içinde yarını beklemekten başka çaremiz kalmıyor. Hafıza açısından bakacak olursak ZTE bu cihazda, 12GB RAM ve 256GB dahili hafıza seçeneklerine yer verecek. Bu depolama seçenekleri de, önümüzdeki günlerde piyasaya sürülecek olan amiral gemilerinde artık standart hale gelecek.

Kamera bakımından Axon 20, güçlü lensler ile karşımıza çıkacak. Önde 32 megapiksellik bir selfie kamerası ile gelmesi beklenen bu telefonun, arkasında da; 64+8 +2+2 olmak üzere toplam 4 sensör yer alacak.

Bakalım yarın tanıtılması beklenen bu telefon, akıllı telefon pazarında nasıl bir ses getirecek? Bekleyip görelim.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.