Ana sayfa » Mobil » Tonlarca hatanın giderildiği Windows 10 20201 güncellemesi yayınladı!!!

Tonlarca hatanın giderildiği Windows 10 20201 güncellemesi yayınladı!!!

Tonlarca hatanın giderildiği Windows 10 20201 güncellemesi yayınladı!!!

Microsoft, genellikle hata düzeltmelerini ele aldığı Windows 10 20201 güncellemesini beta kullanıcıları için yayınladı. İşte detaylar…

ABD menşeili teknoloji devi Microsoft, Windows 10 arayüzünü kararlı ve beta sürümler dahilinde yeniliklere kavuşturmaya tüm hızıyla devam ediyor. Son zamanlarda başlat menüsü tasarımını da değiştirmek için kolları sıvayan dev üretici, bu yeniliği sunmadan önce Insider kullanıcıları için çeşitli hata düzeltmelerini ele alan Windows 10 Build 20201 güncellemesini yayınladı.

Bu güncelleme, yukarıda da belirttiğimiz gibi kullanıcılara çok fazla yenilik sunmuyor. Ancak başınızı ağrıtan neredeyse tüm sorunları ele alıyor ve gideriyor.

Windows-10-20201

Şimdi gelin, sözü fazla uzatmadan Windows 10 Build 20201 ile giderilen sorunlara bir göz atalım:

Değişiklikler 

 •  Easy Anti-Cheat yazılımı ile korunan bazı Microsoft Store oyunlarının, başlatılamama sorunu giderildi. Ancak sorun tam olarak giderilmediyse, oyunlarında  güncellenmesi gerekebilir.
 • Görev çubuğundaki  IME modu göstergesini devre dışı bıraksanız bile aktif olarak gözüküyor. Microsoft bu sorunu da giderdi.
 • HDR etkinleştirildiğinde, ekranın siyah gözükme sorunu giderildi.
 • Uygulama başlatıldıktan sonra  SetInputScope’un çalışmaması sorunu giderildi.

Bilinen Sorunlar

 • Yeni  Derleme sürümleri yüklemeye çalışırken,  işlem uzun süre boyunca askıda kalıyor. Microsoft bu soruna çözüm arıyor; en yakın zamanda giderilecek.
 • Bazı web sitelerinde DingTalk’un yeni görev çubuğu deneyiminin kullanılamadığına dair raporlar var. Bu sorunda hala araştırılıyor.
 • Microsoft, sabit web sitelerine yeni bir görev çubuğu deneyimi sağlamak için çok çalışıyor. Bunun yanı sıra şirketin, önümüzdeki günlerde web sitesini görev çubuğundan ayırabileceği söyleniyor.
 • Posta uygulamasında, belirli posta hizmetleriyle ilgili eşitleme sorunları var. Bu sorun da yakında giderilecek.
 •  Office belgelerini Dosya Gezgininden açmaya çalışırken boş bir sayfa geliyor. Yeni güncelleme ile sorun düzeltilecek.
 • Yeni sürüme geçildiği zaman bazı Office uygulamalarının çöktüğü ve kaybolduğu tespit edilmiştir. Sonraki güncelleme ile hata giderilecek.
 • Bazı cihazların KERNEL_MODE_HEAP_CORRUPTION hata koduyla mavi ekran sorunu ile karşı karşıya kaldığı raporları var. Şirket bu durum için araştırmalar yapıyor.
 • “Diskleri ve Birimleri Yönet” açılırken “Ayarlar” uygulamasının çöktüğüne dair raporlar var. Microsoft araştırıyor.

Şu ana kadar listelediğimiz yenilikler ve değişiklikler bu kadar. Ancak sizin de tespit ettiğiniz sorunlar olursa yorumlardan bize bildiriniz.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.