Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » LG PuriCare yeni nesil hava temizleyici maskeyi tanıttı!

LG PuriCare yeni nesil hava temizleyici maskeyi tanıttı!

LG PuriCare yeni nesil hava temizleyici maskeyi tanıttı!

LG PuriCare hava temizleyici özelliği bulunan elektronik maskesinin tanıtımını yaptı. Peki maske koronavirüse karşı etkili mi?

Çin’de başlayan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan koronavirüs ile mücadele devam ediyor; bu dönemde en çok dikkat etmemiz gereken konulardan bir tanesi de hiç şüphesiz ki maske kullanımı. Bir süredir çalışmalarını sürdüren LG hava temizleyici özelliği bulunan maskesi PuriCare tanıtımını yaptı.

LG PuriCare özellikleri

LG’nin giyilebilir hava temizleyici olarak adlandırdığı elektronik maske, normal maskelere göre daha kalın ve daha geniş; içinde zararlı mikropları ve bakterileri öldüren bir teknolojiye sahip. LG‘den yapılan açıklamaya göre; ev yapımı maskelerin yeterli kalitede olmaması ve koruyucu özelliklerinin az olması nedeniyle çözüm olarak bu maskenin üretildiği belirtildi. Maskenin içinde iki H13 HEPA filtre ve bir solunum sensörü bulunuyor. Filtreler sayesinde zararlı mikroplar ve bakteriler maskenin içine giremiyor. Motorlu fanlar ile içeriye temiz hava girişi sağlanıyor. Solunum sensörü ise kişinin nefes döngüsünü algılayarak fanları kişiye özel olarak ayarlıyor. Filtrelerin değiştirilmesi gerektiği durumlarda ise LG ThinQ mobil uygulaması ile kullanıcıya bilgi veriliyor. Maske, 820mAh değerindeki bataryasıyla düşük güç modunda 8 saate kadar yüksek güç modunda ise 2 saate kullanım sunuyor.

LG PuriCare

Koronavirüse karşı bir koruma sağladığı konusunda LG‘den henüz bir açıklama gelmedi; sertifikasyon ve testlerin tamamlanmasının ardından bununla ilgili bilgi verilecek. Fiyatı konusunda bilgi verilmeyen maskenin bu yılın dördüncü çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.