Akıllı Telefon Ağustos 29, 2020 19:00

Galaxy S20 FE 5G’nin fiyatı sızdırıldı!!! Ne yaptın sen Samsung!

Samsung'un birkaç aydır üzerine çalıştığı Galaxy S20 FE 5G modeli, Kanada'da bir satıcı tarafından fiyatı ile birlikte sızdırıldı.
Galaxy S20 FE 5G’nin fiyatı sızdırıldı!!! Ne yaptın sen Samsung!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, S20 ailesinin yeni üyesi olan Galaxy S20 FE 5G için artık gün saymaya başladı. Daha önce çeşitli sertifika sitelerinde özellikleri ile birlikte sızdırılan bu telefon, bugün de beklenmedik bir şekilde fiyatı ile birlikte sızdırıldı.

Kanadalı bir satıcı tarafından fiyatı sızan Galaxy S20 FE, 1.148 ABD doları ile satışa sunulacak. Günümüz döviz kurlarını göz önünde bulundurursak bu fiyatın, vergiler hariç ülkemizdeki ortalama 8.400 TL civarında olması bekleniyor.

Galaxy-S20-FE

Samsung’un fiyatlandırma uygulamalarına göre Kanada pazarı, diğer ülkelere nazaran daha yüksek fiyattan satış yapma eğilimindedir. Yani bu cihaz başka ülkelerde daha ucuz bir fiyatlandırması ile gelecek. Ancak ne kadar düşük olur hiçbir fikrimiz yok.

Yukarıdaki tablo,  Galaxy S20 FE 128GB’lık sürümünün fiyatının yanı sıra, aynı zamanda altı renk seçeneği ile geleceğini de ortaya koyuyor. Buna göre S20 FE; lavanta, lacivert, nane, şeftali, kırmızı ve beyaz renkler ile gelecek. Bu, daha önce ünlü bir sızıntıcı olan evleaks‘in haberleriyle de eşleşiyor.

Daha önce ortaya çıkan bilgilere göre cihaz, 120Hz yenileme hızına sahip bir ekran ile donatılacak. Ayrıca arka tarafta Sony IMX555 sensörlü 12 megapiksel ana, 12 megapiksel ultra geniş açı ve  8 megapiksel’de telefoto lens ile birlikte gelecek. Bunun yanı sıra ön tarafta da, 32 megapiksellik bir selfie kamerası yer alacak. Ayrıca bu kamera, 3x’e kadar yakınlaştırmayı da destekleyecek.

Tüm bunlara ek olarak cihaz,  görünüş olarak Galaxy S20 Plus‘a benzeyecek. 6.5 inç boyutunda büyük bir ekran ile gelecek olan S20 FE, 4.500mAh‘lik bir pil ve IP68 sertifikasına da sahip olacak.

Gücünü Qualcomm  Snapdragon 865 ve  Exynos 990 yonga setlerinden alan bu telefon, 6GB RAM ve 128GB hafıza seçenekleri ile de desteklenecek.

Bakalım Samsung, Ekim ayında tanıtılması öngörülen bu telefon ile, beklentileri karşılayabilecek mi? Bekleyip görelim.

Galaxy S20 FE

Peki sizler fiyatı nasıl buldunuz? Samsung sizce bu fiyatlandırma ile kullanıcıların yüzünü güldürebilir mi? Yorumlarda belirtiniz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.