Ana sayfa » Mobil » Xiaomi gelecekten gelen ekran altı kamera teknolojisini resmen duyurdu!!!(Video)

Xiaomi gelecekten gelen ekran altı kamera teknolojisini resmen duyurdu!!!(Video)

Xiaomi gelecekten gelen ekran altı kamera teknolojisini resmen duyurdu!!!(Video)

Çinli teknoloji devi Xiaomi, geçtiğimiz yıldan beri üzerine çalıştığı ve patenitini aldığı ekran altı kamera teknolojisini resmen duyurdu.

Son zamanların en istikrarlı ve çalışkan şirketlerinden biri olan Xiaomi, merakla beklenen  üçüncü nesil ekran altı kamera teknolojisini bugün paylaştığı bir video ile duyurdu. ZTE‘den sonra ekran altı kamera teknolojisini duyuran ikinci üretici olan Xiaomi, paylaştığı videonun altına ”Bu teknoloji, bugüne kadar bizim tarafımızca yapılan en iyi şaheserdir’‘ diyerek belirtti ve takipçilerini bu video ile baş başa bıraktı.

Yukarıdaki videodan da göreceğiniz üzere Xiaomi‘nin ekran altı kamera teknolojisi, kullanıcılara bugüne kadar hiç yaşamadıkları bir deneyim sunacak. Ön tarafta neredeyse hiçbir açıklık bulunmayan tam ekran teknolojisi, mükemmel tasarımı ve görünümüyle de zengin bir duruş sergileyecek.

Peki selfie çekimleri nasıl olacak?

Tabii bu teknoloji ile ilgili akıllarda çok fazla soru işareti var. Örneğin selfie çekilmek istediğinizde sistem nasıl çalışacak? Cevabı ise oldukça basit. Örneğin selfie çekilmek için kamera uygulamasına açtığınızda ekran, otomatik olarak şeffaf bir hal alacak ve ışığın içeriye tam olarak girmesine izin verecek. Daha sonra işiniz bittiğinde ise ekranınız tekrardan özüne dönecek.

Xiaomi’nin üçüncü nesil ekran altı kamera teknolojisi, ünlü sızıntıcılara göre  önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde piyasaya sürülmeye başlayacak.

Xiaomi-ekran-alti-kamera

Bakalım 2021’in trendi olması beklenen ekran altı kamera teknolojisini, ilk hangi şirket kullanıcıları ile buluşturacak? Bekleyip görelim.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.