Ana sayfa » Oyun Haberleri » PS5 ön siparişi başladı! Peki, fiyatı ne kadar?

PS5 ön siparişi başladı! Peki, fiyatı ne kadar?

PS5 ön siparişi başladı! Peki, fiyatı ne kadar?

PlayStation, bugün sürpriz bir şekilde PS5 ön siparişi için kayıt formunu oyunculara sundu. Peki, konsolun fiyatı ne kadar olacak?

Sony’nin Kasım ayında resmi olarak satışa sunacağı yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5‘in fiyatı büyük bir merakla bekleniyor. Fiyat açıklama konusunda rakibini bekleyen Sony, satışa 2 ay kalmasına rağmen hala fiyat açıklamadı. Ancak Sony, PS5 ön siparişi için bugün resmen düğmeye bastı.

PlayStation Amerika tarafından başlatılan ön sipariş toplama talebine oyuncular PSN ID‘leri ile kayıt olabiliyor. Sadece kayıttan ibaret olan bu girişimde oyunculara vakti geldiğinde ödeme yapmaları için bir mail gönderilecek. Henüz fiyat bilgisinin açıklanmadığını belirtelim. Ancak Sony bu noktada da oldukça temkinli davranıyor.

Bir ara oyuncuların sadece bir tane PlayStation 5 alabileceği iddiaları ortaya çıkmıştı. Sony bu iddiaları bugün doğruladı ve bir kişinin en fazla bir tane PS5 alabileceğini açıkladı.

PS5 ön siparişi

Bir kişi bir adet Blu-Ray sürücülü PlayStation 5 ya da yine bir adet PlayStation 5 Dijital Sürüm‘ü satın alabilecek. Bu kısıtlama aksesuar tarafında da olacak. Yine bir kişi en fazla iki adet DualSense, DualSense şarj istasyonu, Pulse 3D kablosuz kulaklık, Medya kontrolcüsü ve HD Kamera satın alabilecek.

Sony’nin bu kısıtlamaları getirmesi çok normal. PlayStation 4 döneminde stok yetiştiremeyen Sony, koronavirüs salgınının olduğu bir ortamda stok sorunu çekebilir. Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş hesabı Sony de haklı olarak böyle bir kısıtlama getirecek. Muhtemelen bu kısıtlama konsolun çıkışından 6-7 ay sonra kaldırılacaktır.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.