Netflix Ağustos 28, 2020 9:00

Netflix TikTok’u satın alıyor mu? Bomba iddia!

Bugün gündeme bomba gibi düşen bir sızıntıya göre Netflix TikTok'u satın alıyor olabilir! Ancak bu iddiaların ne kadarı doğru?
Netflix TikTok’u satın alıyor mu? Bomba iddia!

TikTok‘un Amerika’da olası bir satın alma anlaşması için Netflix‘e ulaştığı bildirildi. Sızdırılan bilgiler akıllarda Netflix TikTok’u satın alıyor mu sorularını meydana getirdi. Ancak, popüler eğlence akışı platformu TikTok’un teklifini Netflix reddetmiş gibi görünüyor. Netflixin kısa video paylaşım uygulamasını satın almaya sıcak bakmadığı belirtiliyor.

Son günlerin popüler sosyal medya platformu TikTok, Trump yönetiminin baskısı nedeniyle karşı karşıya kaldığı ya kendini satmak ya da bir yasakla karşı karşıya kalmak zorunda. Ayrıca, TikTok’un ana şirketi ByteDance, ABD operasyonları için olası bir satın alma konusunda Microsoft ve Oracle ile görüşüyor. Bu arada TikTok, Trump yönetimine uygulamanın son teslim tarihinden önce yasaklanmasını önlemek için dava açtı.

tiktok trump

tiktok trump

Devam eden dava, TikTok şirketine muhtemel alıcılarla pazarlık yapmaya veya aynı zamanda Netflix gibi başka şirketlere de ulaşmaya devam ederken, faaliyetlerine devam etmesine izin verecek bir geçici yürütme emri almayı hedefliyor. Bununla birlikte, akış hizmeti TikTok’un Screen Rant raporuna göre kullanımının düştüğü söyleniyor. Şu anda, sosyal medya uygulaması 10 ila 50 milyar ABD Doları arasında bir değere sahip ancak şirketin siyasi baskı altında olduğu ve savunmasız bir konuma zorlandığı göz önünde bulundurulduğunda bu değer oldukça farklı seviyelerde olabilir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.