Ağustos 28, 2020 14:30

Huawei masaüstü bilgisayarı Huanghe K680 G1 ile karşımızda!

Dizüstü bilgisayarlar tarafında oldukça iddialı olan Huawei yeni nesil masaüstü bilgisayarı Huanghe K680 G1 ile karşımıza çıktı.
Huawei masaüstü bilgisayarı Huanghe K680 G1 ile karşımızda!

Huawei ile Amerika arasında yaşananlar Çinli üreticiyi her anlamda daha da güçlendiriyor. Bir süredir hem ülkemizde hem de global pazarda Huawei dizüstü bilgisayarları görüyoruz. Bugün ise Huanghe K680 G1 ismindeki Huawei masaüstü bilgisayarı resmen ortaya çıktı. Ürünü henüz resmi olarak göremedik ama ambalajından okuduğumuz kadarı ile ürünün özelliklerini de öğrenmiş bulunuyoruz. 

Ortaya çıkan görsellere baktığımızda Huawei, kendisine uygulanan yasak doğrultusunda yeni nesil masaüstü bilgisayarını kullanıma sunacak. Bu bilgisayar ülkemiz ve global için dağıtıma sunulmayacaktır diye düşünüyoruz. Zira bu üründe Windows işletim sistemi yerine Çin’de geçtiğimiz yıldan beri kullanılan Galaxy Kylin işletim sistemi bulunuyor.

Görsele baktığımızda Huanghe K680 G1‘in 3 Temmuz 2020’de üretildiğini görüyoruz. Yonga seti tarafında Kunpeng 920 okta çekirdekli işlemci kullanılıyor. Bu işlemcinin AMD mimarisi üzerine kurulduğunu, 7nm üretim sürecine sahip olduğunu ve 2,6GHz hızında çalıştığını da belirtelim. 8GB DDR4 2666 Mhz ve 256 GB SSD içeriyor. Bilgisayarda ayrıca harici olarak AMD Radeon R7 430 grafik kartı, DVD sürücüsü ve kutusunun içinde bir klavye ve fare ile birlikte geliyor.

Bu tür bilgisayarlar büyük ve orta ölçekli işletmelerin yanı sıra eğitim sisteminde de kullanılmaya başlanacak. Daha sonraki süreçte de bilgisayarlar normal kullanıcılara sunulacak. Fiyat tarafında ise bir bilgi şimdilik bulunmuyor. Zira ilk etapta Huawei, bu ürünü son kullanıcıya satmak yerine şirketlere ve devlet kurumlarına verecek. Bakalım Huawei bu ürünlerini global pazarda satışa sunabilecek mi?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.