Mobil Ağustos 28, 2020 17:30

EMUI 11 hakkında yeni detaylar ortaya çıktı!!! MIUI 12’ye rakip geliyor!

Huawei'nin bir sonraki büyük güncellemesi olan EMUI 11 hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Yenilenmiş AOD ve çok daha fazlası.
EMUI 11 hakkında yeni detaylar ortaya çıktı!!! MIUI 12’ye rakip geliyor!

Çinli teknoloji devi Huawei, güncelleme konusunda hız kesmeden çalışmaya devam ediyor. Şirket şu anda bildiğiniz üzere  akıllı telefonlarına ve tabletlerine EMUI 10.1‘i sunuyor. Ancak bu güncellemeyi sunarken bir taraftan da, sonraki büyük güncellemesi olan EMUI 11 üzerine çalışmalar yapıyor.

Firmanın üçüncü çeyrekte IFA 2020’de sergileyeceği bu yazılım, lansman tarihine yakın bir sürede bazı yenilikleri ile tekrardan karşımıza çıkıyor.

EMUI-11

Bütün Huawei ve Honor cihazlarının kalbi, şirketin kendi geliştirdiği EMUI arayüzü ile atmaktadır. Yazılımı geliştirirken iOS’tan büyük ölçüde ilham alan Çinli üretici, Huwaei Share, Huawei MultiScreen Collaboration ve daha fazlası gibi çeşitli özellikleri de geliştirerek ekosisteminde büyük yeniliklere adım attı.

İleride daha büyük işlere el atacağını belirten Huawei, şirket yetkililerin açıklamalarına göre EMUI 11 arayüzünde ”dağıtılmış teknolojiye” odaklanacak. Ancak çarpıcı olan başka bir detay ise, Huawei’nin  HarmonyOS yerine  HMS (Huawei Mobil Hizmetleri) ile birlikte Android 11‘i temel alacak olmasıdır. Görünüşe göre Çinli üretici Google ile olan bağını bir süre daha devam ettirecek.

Şimdi gelelim yeni güncelleme  hakkında çıkan yeni sızıntıları…

Changan Digital King adında bir kişi, dün Weibo’dan yaptığı paylaşım ile EMUI 11 hakkında birkaç yeni özelliğe daha değindi. Digital King’e göre cihazlar yeni EMUI arayüzü ile birlikte tasarımsal olarak çeşitli yeniliklere geçecek. Örneğin; yeni AOD (Her Zaman Açık) ekran gelecek. Bunun yanı sıra verimlilik için yeni akıllı bölünmüş ekran ve ” kapsamlı çeviri hizmetleri ” gibi birkaç özellik daha gelecek. Ancak sızıntıcını değindiği ”kapsamlı çeviri hizmetlerinin” tam olarak ne olduğunu bizlerde anlamadık.

Daha önceki raporlara göre EMUI 11 arayüzü, ilk olarak sadece Mate 40 Pro ile birlikte gelecek. Serinin bir alt modeli olan Mate 40 ise, EMUI 10.1 güncellemesi ile karşımıza çıkacak.

Google’ın, Android 11 kararlı sürümünü 8 Eylül’de piyasaya süreceğini varsayarsak, Huawei’de kısa bir süre sonra EMUI 11‘i kapalı ve açık beta olarak test edecektir diye umut ediyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.