Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Sony Xperia 5 Ⅱ tanıtım tarihi nihayet belli oldu!!! Satacak mı? satmayacak mı ?

Sony Xperia 5 Ⅱ tanıtım tarihi nihayet belli oldu!!! Satacak mı? satmayacak mı ?

Sony Xperia 5 Ⅱ tanıtım tarihi nihayet belli oldu!!! Satacak mı? satmayacak mı ?

Sony’nin bir süredir üzerine çalıştığı iddialı amiral gemisi Xperia 5 Ⅱ, çok yakında bekleyenleri ile buluşacak. İşte tanıtım tarihi…

Bir zamanların en iyi telefon üreticilerinden olan Sony, Çinli üreticilerin hüküm sürdüğü mobil pazarda, yeni  Xperia 5 Ⅱ akıllı telefonu ile kan arayacak. Daha önce çeşitli sertifika sitelerinde de sızdırılan bu telefon, şimdi şirketin resmi YouTube hesabından lansman tarihi ile birlikte paylaşıldı.

Japon şirketin resmi YouTube hesabından oluşturduğu önizleme duyurusu, 17 Eylül tarihinde  bir ürün lansman konferansı düzenleyeceğini ortaya koyuyor. Şüphesiz bu konferansta da, yeni  Xperia 5 Ⅱ modelinin tanıtılacağını bilmeyen yoktur diye tahmin ediyoruz.

Xperia-5-II

Lansman tarihinden önce tanınmış bir  sızıntıcı olan Evleaks, Sony’nin yeni amiral gemisi  Xperia 5 Ⅱ modelinin tasarımını ortaya koyan bir görüntü paylaştı.

Şekilde de görüldüğü üzere  Xperia 5 Ⅱtasarım olarak tıpkı  Xperia 1 Ⅱ modelinden esinlenecek. Buna ek  olarak cihaz, serinin bir önceki modeli gibi balık ekran tasarımını kullanacak ve 21:9 en boy oranı ile ince uzun bir yapıya sahip olacak.

Daha önce sızdırılan diğer bilgilere göre  Xperia 5 Ⅱ, kamera olarak Xperia 1 Ⅱ gibi gelecek ve üçlü kurulumu destekleyecek. Ayrıca Fotoğraf makinesinin üzerinde ZEISSlogosu yer alacak. Bu, Sony Xperia 5′in ZEISS optik teknolojisini kullandığını ve görüntüleme etkisinin muhteşem olacağını gösteriyor.

Son olarak Qualcomm’un Snapdragon 865 yonga setinden güç alan Xperia 5 II,  8GB RAM ve 256GB hafıza seçeneği ile karşımıza çıkacak.

Şu ana kadar cihaz hakkında bildiklerimiz bu kadar. Ancak tüm özellikler için 17 Eylül’ü dört gözle bekliyor olacağız.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.