Ana sayfa » Mobil » Realme X7 Geekbench’de; Dimensity 800U ile birlikte!

Realme X7 Geekbench’de; Dimensity 800U ile birlikte!

Realme X7 Geekbench’de; Dimensity 800U ile birlikte!

Dur durak bilmeden çeşitli iddialar ile gündeme gelen Realme X7, bir kez daha yongasıyla karşımızda! Dimensity 800U, ilk kez bu cihazda!

Bu yıl tanıtılan ve MediaTek‘e olan ön yargıları yerle bir eden Dimensity serisi, yeni cihazlara güç vermeye devam ediyor. Bir süredir çeşit çeşit iddia ile gündeme gelen Realme X7 serisinde de boy gösterecek olan Dimensity serisi yongalar, her geçen gün biraz daha başarılı bir şekilde bizleri karşılıyor. Tayvanlı çip üreticisinin dur durak bilmeden geliştirdiği Dimensity, şimdi de 800U ile Realme X7’nin en cezbedici detayı oluyor. Cihaz, MediaTek Dimensity 800U ile Geekbench’de görülüyor.

MediaTek MT6853V/TNZA olarak listelenen yeni MediaTek Dimensity 800U, 7nm üretim süreci ile dikkat çekiyor. Aynı zamanda çekirdek yapısı da oldukça iyi bir izlenim veren yonga, iki adet 2.4GHz hızında çalışan Cortex-A76 ve altı adet 2.0GHz hızında çalışan Cortex-A55 yapısından oluşuyor. Grafik tarafında ise Mali-G57‘yi karşımıza çıkartıyor ve 5G desteğini beraberinde getiriyor. Son olarak da 120Hz tarama hızına da destek veren yonga, Realme X7’nin Geekbench testinde boy gösteriyor.

Cihaza tekrar döndüğümüz zaman; Geekbench testinde tek çekirdekte 596 puan, çok çekirdekte ise 1.776 puan aldığını görüyoruz. Aynı zamanda test, cihazın 8GB RAM ile geleceğini doğruluyor. Bunun dışında 6.43 inç boyutunda 120Hz tazeleme hızına FHD+ ekran ve arka tarafta 64MP + 8MP + 2MP + 2MP olmak üzere dörtlü kamera, yeni Realme X7’ye eşlik unsurlar.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.