Ana sayfa » Mobil » Mi 10T Pro, Mi 10T ve Mi 10T Lite geliyor!!! Rekabet asıl şimdi başlıyor!

Mi 10T Pro, Mi 10T ve Mi 10T Lite geliyor!!! Rekabet asıl şimdi başlıyor!

Mi 10T Pro, Mi 10T ve Mi 10T Lite geliyor!!! Rekabet asıl şimdi başlıyor!

Geçtiğimiz yıl Mi 9T serisini piyasaya süren Xiaomi, son çıkan haberlere göre seriye önümüzdeki günlerde Mi 10T ailesini ekleyecek.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, akıllı telefon yelpazesini sürekli olarak genişletiyor. Şirket bu yılın başlarında hatırlarsınız Mi 10 serisini piyasaya sürmüştü. Bu seri;  Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Lite, Mi 10 Lite Zoom ve Mi 10 Ultra‘dan oluşmaktaydı. Ancak Xiaomi, Mi 10 serisini ısrarla  genişletmeye devam edecek. Bugün ortaya çıkan bilgilere göre dev üretici, aileye yakın zamanda Mi 10T, Mi 10T Pro ve Mi 10T Lite modellerini ekleyecek.

Bu üç akıllı telefonun varlığını ortaya koyan kişine yazık ki bu seriden sadece Mi 10T Pro‘nun özelliklerinden bahsediyor. Diğerleri ile ilgili ise, gelecek olmalarından başka hiçbir özelliğe değinmiyor.

 Mi 10T Pro gelmesi beklenen özellikler

Yukarıdaki kaynaktan gelen bilgilere göre, Mi 10T Pro ile gelmesi beklenen yenilikler şunlar olacak:

  • 144 Hz yenileme hızı ekranı
  • 108MP ana kamera
  • 5.000 mAh batarya
  • Yan tarafta parmak izi sensörü
  • 5G Bağlantısı

Özelliklerden de göreceğiniz üzere Çinli üretici, bu telefonunda da çıtayı tekrar arşa çıkarmayı planlıyor. Bildiğiniz üzere Xiaomi’nin 144Hz ekranlı bir modeli piyasada henüz bulunmuyor. Ancak dev üretici,  bir sonraki Mi 10T Pro modeli ile bizleri 144Hz ile tanıştırabilir.

Buna ek olarak cihazın yan tarafta parmak izi tarayıcısı ile geleceği iddia ediliyor. Fakat bunu iddia eden kişi konumuyla ilgili hala net bir açıklama yapmıyor. Bizim tahminlerimize göre Xiaomi, parmak izi tarayıcısını yan tarafa monte etmek yerine tekrardan ekran üzerine yerleştirecektir. Yani doğrusu da bu olur diye düşünüyoruz.

İşlemci özellikleri de henüz belirsiz. Ancak Xiaomi’nin iddialı olan bu modelinde, 5G bağlantısını da göz önünde bulunduracak olursak Snapdragon 865 ya da Snapdragon 865 Plus yonga setlerine yer verilmesi çok yüksek bir ihtimal gibi duruyor.

Pil hakkında konuşacak olursak Çinli şirket, 144Hz ekrana sahip bir telefonda kullanıcıya daha iyi deneyim yaşatmak için, 5.000 mAh’lik büyük bir pile yer verecek. Ancak bunun kaç Wat hız ile çalışacağına dair ise  henüz somut bir bilgi yok.

Mi-10T

Mi 10T Pro’nun yanında gelmesi beklenen diğer cihazlar ile ilgili, şuan için söyleyeceğimiz pek bir şey yok. Ancak isimlerden de anlaşılacağı üzere bu telefonlar, daha düşük menzilli olacak ve dolayısıyla da sınırlı donanıma sahip olacaklardır.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.