Ana sayfa » Mobil » iPhone SE (2020) üretimini yeni bir ülkede gerçekleştirecek!

iPhone SE (2020) üretimini yeni bir ülkede gerçekleştirecek!

iPhone SE (2020) üretimini yeni bir ülkede gerçekleştirecek!

Apple Hindistan’da üretilen İphone modellerine bir yenisini daha ekliyor, Apple’dan gelen rapora göre iPhone SE (2020) üretimi Hindistan’da başladı.

Apple ürünlerinin tamamına yakını Çin‘de üretiliyor, Üretimini farklı ülkelere taşımak isteyen Apple bir süredir iPhone üretimlerini Hindistan‘da gerçekleştiriyor. Üretimi yapılan modeller; 6s, 7, XR, 11 ve şimdi de Apple iPhone SE (2020) üretimini Hindistan’da yapmaya başlıyor. Hindistan’da üretilen modeller bir süre sonra mağazalarda yerini alacak. iPhone 12 üretiminin ise 2021 ortalarında Hindistan’da başlayacağı iddia ediliyor.

iPhone SE (2020) özellikleri

iPhone 8‘in tasarımına sahip olan ve aynı zamanda iPhone 11‘in işlemcisini kullanan yeni SE 2020 küçük ekran sevenler için ideal bir telefon olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzde popüler olan büyük ekranlı telefonlara farklı bir bakış açısı kazandırıyor; IPS teknolojisine sahip 4,7 inç LCD ekran yer alıyor ve 1334×750 piksel çözünürlük sunuyor. 64, 128 ve 256 GB olmak üzere üç farklı depolama seçeneği ile karşımıza çıkan telefonda 3GB Ram bulunuyor. A13 Bionic işlemcisi sayesinde; iPhone 6‘ya oranla işlemci konusunda 4 kat, grafik birimi tarafında ise 10 kat daha yüksek performans sunuyor. Arka tarafta bir adet 12MP kamera yer alıyor ve 1.8 diyafram aralığına sahip , ön tarafta ise 7MP bir kamera bulunuyor.

iPhone SE

Hindistan‘da faaliyet gösteren telefon üreticileri yüzde 20’lik bir ithalat vergisi ödüyor fakat üretimi ülkede yapılan telefonlardan bu vergi alınmıyor. Bu nedenle Hindistan’da SE 2020’nin fiyatlarının düşmesi bekleniyor.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.