Mobil Ağustos 26, 2020 11:00

Whatsapp Android için tonlarca yeni özelliği test etmeye başladı!!! Çok seveceksiniz!

Günümüzün en çok tercih edilen mesajlaşma platformlarından biri olan Whatsapp, Android kullanıcıları için tonlarca yeni özelliği test etmeye başladı.
Whatsapp Android için tonlarca yeni özelliği test etmeye başladı!!! Çok seveceksiniz!

Akıllı telefon dünyasının şüphesiz en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan Whatsapp, kullanıcılarına en iyi deneyimi sunmak için sürekli olarak güncellenmeye ve yeniliklere kavuşmaya devam ediyor. Yabancı kaynaklardan gelen son haberlere göre dev şirket, Whatsapp Android beta uygulamasına tonlarca yeni özellik eklemeye başladı. Bu özellikler; gelişmiş aramadan tutun, özelleştirilebilir grup zil seslerine kadar birçok yeniliği içerisinde barındırıyor. Şimdi gelin sözü fazla uzatmadan beta kullanıcıları için sunulan yeni özelliklere bir göz atalım:

gelişmiş Arama

Göze çarpan ilk yeni özellik gelişmiş arama. WABetaInfo tarafından sızdırılan bilgilere göre bu özellikle birlikte, kişinin karşı tarafa  gönderdiği mesaj türünü aramanız daha kolay bir hale geliyor. Örneğin; paylaşılan resimleri, GIF‘leri veya videoları hızlı bir şekilde görüntüleyebileceksiniz. Bu özellik şu anda beta sürümündeki tüm kullanıcılar için mevcut durumda.

Whatsapp-Android

Grup aramaları için yeni zil sesi

Uygulamaya gelen bir diğer özellikte, Grup aramaları için yeni zil sesi. 2.20.198.11 sürüm numarasına sahip olan kullanıcılar, yeni zil seslerini artık grup aramaları için kullanabilir ve özelleştirebilir.

Çıkartmalar için yeni animasyon işlevi

Whatsapp, son beta güncellemesi ile birlikte uygulamaya ”Çıkartmalar için yeni animasyon işlevi” özelliğini de ekledi. Bu özellik çıkartma göndermeyi seven kullanıcılar için adeta ilaç gibi geldi. Ancak unutmamakta fayda var ki kullanacağınız her çıkartma, boyutlarına göre sınırlandırılacaktır. Örneğin yatay olan animasyonlar, dikey olana nazaran daha fazla depolama alanını işgal ediyor. Bu sebepten ötürü şirket, gönderilen her çıkartmayı boyutlarına göre sınırlandıracaktır.

Sesli görüşmeler için geliştirilmiş arayüz

Whatsapp, pandemi nedeniyle de artan arama talepleri doğrultusunda, sesli görüşmeler arayüzünü de yeniledi. Özellik şuan için henüz test aşamasında, ancak resmi olarak başlatıldığında aşağıdaki gibi olacaktır.

Şu ana kadar uygulamaya gelecek olan özellikler bu kadar. Ancak yeni bir özellik eklendiğinde tekrardan sizlerle paylaşacağız. Bizi takip etmeye devam edin.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.