Ana sayfa » Mobil » Huawei Y9a çok yakında; tasarım “Mate” donanım “Y”!

Huawei Y9a çok yakında; tasarım “Mate” donanım “Y”!

Huawei Y9a çok yakında; tasarım “Mate” donanım “Y”!

Önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği lansmanda birçok ürün tanıtacak olan Huawei, bu kez de Y9a modeli ile bizleri karşıladı!

Önümüzdeki günler Mate 40 serisini tanıtacak olan Huawei, uygun fiyatlı ürünlerini de arttırmaya devam ediyor. Son Kirin yongalı serisini Mate 40 adıyla tanıtması beklenen üretici, bugün ortaya çıkan bilgilere göre yeni bir model ile orta segmente alternatif oluşturacak. Şirketin reklam afişinin sızdırılmasıyla gündeme gelen ve Huawei Y9a olarak isimlendirilen telefon, birtakım bilgiyi de beraberinde getirirken tasarım tarafındaki soru işaretlerini de ortadan kaldırdı.

Reklam afişine göre pop-up kamera modülü ile gelecek olan Huawei Y9a, arka tarafta Mate serisinden alışık olduğumuz tasarım hatlarını karşımıza çıkartacak. Dörtlü kamera kurulumunun yanı sıra 40W Huawei SuperCharge teknolojisini de beraberinde getirecek olan cihaz, 8GB RAM ve 128GB dahili depolamaya sahip olacak. Bu arada arkadaki dörtlü kamera 64MP + 8MP + 2MP + 2MP olarak sıralanacak. Cihazın yongası ise okyanus misali sırlar ile dolu olacak. Öyle ki yonga tarafında dört farklı model bizleri karşılıyor.

İddialar; cihazın Kirin 820, Dimensity 720, Dimensity 800 ve Dimensity 820 yongalarından birisinin Huawei Y9a’ya güç vereceğini belirtirken, lansmanın 3 Eylül‘de yapılacağını söylüyor. Hatırlarsanız Kirin 9000 (1000), Mate 40 serisi ve daha fazlası da 3 Eylül tarihinde tanıtılacaktı. Yani burada belirttiğimiz “daha fazlası” ibaresi yeni Huawei Y9a’yı da kapsıyor olabilir.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.