Samsung Ağustos 25, 2020 10:00

Samsung 5G pazarı içinde Huawei sayesinde büyüyecek!

Huawei'nin ambargosu sayesinde Samsung 5G pazarı içinde oldukça iyi bir büyüme yaşayabilir. Huawei'nin ambargo Samsung'a yaradı!
Samsung 5G pazarı içinde Huawei sayesinde büyüyecek!

Huawei ve ZTE gibi Çinli markaların Hindistan‘daki 5G denemelerinde geleceği belirsiz olduğundan, görünüşe göre Samsung bu pazarda oldukça büyük bir yer kazanabilir. Hindistan yerel yönetimi Çinli şirketleri 5G sisteminden çıkarabileceğinden, Güney Koreli teknoloji devinin 5G için pazar payında büyüme görmesi bekleniyor.

Hindistan 5G denemelerinin eşiğindeyken, Çinli telekom devlerine yönelik olası yasak, Samsung 5G pazarı içerisinde fayda sağlayacak. Şu anda şirket, dünyanın en büyük dördüncü 5G telekomünikasyon ekipmanı sağlayıcısı konumunda. Hemen arkasında Huawei, Ericsson ve Nokia markaları takip ediyor. Bununla birlikte, İskandinav üreticilerinin de boşluğu doldurması beklendiğinden, Samsung‘un sonunda büyüme sağlayıp sağlamayacağını söylemek için henüz çok erken.

Galaxy S11 5G

Galaxy S11 5G

Samsung 5G pazarı Hindistan pazarında neden büyüyecek?

Dahası, The Korea Times raporuna göre Hindistan, test operasyonlarını yürütmek ve hatta 5G frekanslarını açık artırmaya çıkarmak gibi ilk aşamalara bile başlamadı. Bir endüstri yetkilisi, “Samsung Electronics’in Hindistan Hükumetinin Çinli satıcıları yasaklamasından gerçekten yararlanıp yararlanmayacağı henüz belli değil. Hindistan, 5G ağ frekansları için henüz açık artırma sürecini başlatmadı ve Ericsson, Nokia gibi güçlü Avrupalı ​​tedarikçilerin büyük pazar payları var.” açıklamasını yaptı.

Habersiz olanlar için, Hindistan – Çin sınır bölgelerinde son askeri çatışmalar hem Hindistan hem de Çin arasındaki gerilimi arttırdı. Bunun ardından Huawei ve ZTE‘nin ulusal güvenlik gerekçesiyle yaklaşan 5G denemelerinden çıkarılması bekleniyor. Başka bir raporda, yerel yönetimin Çinli firmaları engelleyecek kısıtlamalarla 5G denemeleri için onay sürecini yeniden başlattığı açıklandı.

Samsung Galaxy S10 5G

Samsung Galaxy S10 5G

Samsung, 4G veya LTE ağları için Reliance Jio Infocomm‘a ekipman sağlıyor. Bu nedenle, ortaklığın daha yeni ve daha hızlı bant genişliğine yayıldığını görebiliriz. Ek olarak, Hindistan‘ın önde gelen telekom operatörü Bharti Airtel’in Kalküta ve Bengaluru bölgelerinde 5G denemeleri için Ericsson ve Nokia ile ortak olması bekleniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.