Ana sayfa » iPhone » iPhone 12 120 Hz ekran ile gelecek ama 60 Hz ile kullanılacak!

iPhone 12 120 Hz ekran ile gelecek ama 60 Hz ile kullanılacak!

iPhone 12 120 Hz ekran ile gelecek ama 60 Hz ile kullanılacak!

Apple yine bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Gelen bilgilere göre; iPhone 12 120 Hz ekran ile gelecek ama 60 Hz ile kullanılacak.

Apple, Android‘in 2 yıl önce yaptığını bu yıl tanıtacağı modeller ile yapacak. Ancak Apple yine tarihte bir ilke imza atacak. Aktarılan bilgilere göre; iPhone 12 120 Hz tazelemeli ekran ile gelecek ama 60 Hz tazeleme ile kullanılacak. Peki, Apple neden böyle bir yol izleyecek?

Display Supply Chain Consultants‘ın CEO’su Ross Young; iPhone 12 modellerinin 120 Hz’li ekran ile geleceğini açıkladı. Ancak Apple, IC profilini geliştiremediği içini bu modeller çıktığında 60 Hz ile kullanılacak. iOS güncellemeleri ile iPhone’a IC profillerinin eklenmesi ile 120 Hz kullanılabilir olacak.

Apple gibi bir teknoloji devinin IC profilini geliştirememesi ve 120 Hz’i ilk çıktığında sunamaması büyük olay olacak gibi görünüyor. Muhtemelen Apple, iPhone 12’lerin satışa sunulmasından 2-3 hafta sonra iOS 14.0.1 güncellemesi yayınlayacaktır. Sadece iPhone 12’lere özel olma ihtimali çok yüksek olan bu güncelleme ile 120 Hz tazeleme hızı kullanılabilir hale gelecek.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.