Ana sayfa » Google » Google Android TV Dongle geliyor! Onun Adı Sabrina

Google Android TV Dongle geliyor! Onun Adı Sabrina

Google Android TV Dongle geliyor! Onun Adı Sabrina

Google’ın Android TV dongle’ı yakında geliyor olabilir. FCC dosyalarında iki yeni Google donanım cihazı ortaya çıktı. “Sabrina”

FCC dosyalarında iki yeni Google donanım cihazı ortaya çıktı ve 9to5Google‘ın notlarına göre, bunların bir süredir üzerinde çalışılmakta olduğu bildirilen “Sabrina” isimli yeni Android TV ürünüyle ilgili olma ihtimali yüksek görünüyor. Öyleyse, FCC başvuruları Google‘ın onu yakında tanıtmak için hazırlandığını gösterebilir.

Haziran ayındaki bir XDA Developers raporu, Google‘ın akıllı telefon kontrollü Chromecast cihazlarının aksine Android TV ve geleneksel uzaktan kumandalı kullanıcı arayüzünü kullanacak “Sabrina” kod adlı bir TV dongle hazırladığını söyledi. Yeni FCC dosyalarından biri Wi-Fi ve Bluetooth özellikli bir “Etkileşimli Medya Akış Cihazı” anlamına gelirken, diğeri 9to5Google‘ın tahminine göre sırasıyla Sabrina ve uzaktan kumandası olabileceği Bluetooth ve güç kapağı olan bir “Kablosuz Cihaz” olmalı.

sabrina 1

Android TV seçenekleri ve Sabrina lansman tarihi

Yerleşik yazılıma sahip bir televizyon satın almadığınız sürece, şu anda Android TV için çok fazla seçenek yok. 149,99 ABD dolarından başlayan üst düzey Nvidia Shield serisi veya Google‘ın birkaç yıl önce kendi tanıtımını yaptığı 59,99 ABD doları fiyatlı Xiaomi Mi Box S var, ama hepsi bu kadar. Xiaomi ayrıca Hindistan ve Avrupa’da 40 dolarlık bir Mi TV Stick yayınladı; bunlar, şu anda Android TV‘yi bu form faktöründe almanın tek yolu.

XDA Developers başlangıçta lansmanın bu yaz için planlandığını bildirdi. Bu nedenle Google‘ın bu cihazı tanıtması için hâlâ zaman var gibi görünüyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.