Ana sayfa » Mobil » Samsung “Telefonumu Bul” ile dağ taş bayır dinlemeyeceksiniz!

Samsung “Telefonumu Bul” ile dağ taş bayır dinlemeyeceksiniz!

Samsung “Telefonumu Bul” ile dağ taş bayır dinlemeyeceksiniz!

İhtiyaç duyduğumuz zamanlarda son derece başarılı çalışan “Telefonumu Bul” özelliği, Samsung’un hamlesiyle farklı bir boyut kazandı!

Telefonlarımızı sessizde unuttuğumuzda veya nereye koyduğumuzu hatırlamadığımızda yardımımıza koşan ve telefonumuzu bulmaya yardımcı olan “Telefonumu bul” özelliği, Samsung cephesinde yeni bir döneme başlıyor. Birçok akıllı telefon üreticisinin yanı sıra Google‘ın da kullanıcılara sunduğu bu özellik, kaybettiğiniz telefonun çevrim içi olmasını gerektiriyor. Çevrim içi olan telefonunuzu bir diğer telefondan (aynı hesabı kullanan) gerçekleştirdiğiniz birkaç işlem neticesinde arayabiliyor, kilidini açabiliyorsunuz; ancak Samsung bu durumu değiştiriyor? Nasıl mı?

iPhone cihazlarında da olan bir sistem ile çevrimdışı olan herhangi bir Samsung telefonunu bulmaya yarayan yeni “Telefonumu bul” özelliği, daha önceki Telefonumu Bul’lardan fazlasıyla farklı çalışıyor. Öyle ki bugüne kadar yalnızca çevrim içi olan ve aynı hesap ile bağlantılı olan cihazlar arasında çalışabilen sistem, bundan sonra bu şartları gerektirmeden çalışabilecek. Ortaya çıkan bilgilere göre kayıp olan Samsung telefonunuzu herhangi bir Samsung modeli aracılığı ile bulabileceksiniz. Kaybolan Samsung telefonunuz, başka bir Samsung modelinin yakınında ise ekranda görülecek ve bu sayede çevrimdışı olsa dahi telefonunuzu bulabileceksiniz.

Apple‘da da yer alan bu özellik, Google’ın “Telefonumu Bul” hizmetinden daha kullanışlı; ancak şuan sadece Samsung cihazlarını kapsadığından ne kadar insanın işine yarayacak? Meçhul. Dileriz önümüzdeki günlerde tüm Android cihazları bu sisteme kavuşur, telefonlarımızı bulmak çok daha kolay olur.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.