Ana sayfa » Samsung » Samsung Galaxy Note 20 Ultra ekranda yeşil renk sorunu yaşıyor!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra ekranda yeşil renk sorunu yaşıyor!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra ekranda yeşil renk sorunu yaşıyor!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra ekranda yeşil renk sorunu ile karşı karşıya! Üstelik Note 20 dışında Tab S7 serisi de müzdarip!

Bu yılın başlarında Samsung Galaxy S20 modelini etkileyen yeşil renk sorunu, yakın zamanda piyasaya sürülen Samsung Galaxy Note 20 Ultra ekranda yeşil renk sorunu ve Galaxy Tab S7 serilerinde de ortaya çıktı.

SamMobile raporuna göre, Galaxy Tab S7, Galaxy Tab S7 + ve hatta Samsung Galaxy Note 20 Ultra için birçok kullanıcı bu sorunu bildirdi.

Rapora göre, yukarıda bahsedilen cihazların parlaklığını belirli bir değerin altına düşürmek, ekranın parlak bir yeşil renk tonuna sahip olmasına neden oluyor. Şu anda, Galaxy Note 20 Ultra‘nın yalnızca Snapdragon varyantı bu sorundan muzdarip. Önceki sene olan sorun çoğunlukla Galaxy S20 serisinin sadece Exynos işlemcili versiyonunu etkilediği göz önünde bulundurulursa dikkat çekici.

Ayrıca sorundan etkilenen Galaxy Tab S7, daha önce söz konusu edilen Super AMOLED sürücüleriyle ilgili olmadığını da kanıtlar nitelikte duruyor. Bununla birlikte, sorun tam olarak sadece Samsung ile sınırlı değil. OnePlus, Google, Apple ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli markaların diğer cihazlarında da aynı sorun vardı.

Samsung veya diğer şirketlerin bu sorunu ne şekilde ve ne zaman çözeceği ise henüz netlik kazanmadı. Kullanım açısından büyük bir problem yaratmayan bu durum, sadece bazı teknoloji meraklısı(tıpkı biz gibi!) insanların gözüne batabiliyor. Bu sebeple standart kullanıcıların bu sorun için dert yanmasına, paramı çöpe attım demesine gerek yok gibi gözüküyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.