Ana sayfa » Mobil » OnePlus Clover Eylül ayında geliyor; yongası hala tartışılıyor!

OnePlus Clover Eylül ayında geliyor; yongası hala tartışılıyor!

OnePlus Clover Eylül ayında geliyor; yongası hala tartışılıyor!

Çinli akıllı telefon üreticisi OnePlus, Clover modelini çok yakında tanıtacak. Tabi, kullanacağı yongaya karar verebilirse!

OnePlus Nord‘un tanıtılmasının ardından şirketin orta segmente daha fazla yatırım yapacağı söylemleri, birçok iddiayı da beraberinde getirdi. İddiaların yanı sıra birçok veri ile de gündeme gelen yeni orta segment OnePlus modelleri, şirketin bundan sonra sadece üst segmente değil; hem üst segmente hem de orta segmente yatırım yapacağını gösterdi. Son olarak Geekbench testlerinde bizi karşılayan OnePlus Clover ise, Nord’un ardından gelen ikinci orta segment telefon olabilirdi; ancak cihazın yongası hala netleşmiş değil. Peki yeni OnePlus Clover hakkında neler biliyoruz?

Şimdiye kadar ortaya çıkan bilgiler, yeni OnePlus Clover’ın Snapdragon 665‘den güç alacağını gösteriyordu. Geekbech testleri ise Snapdragon 660’ı doğruluyordu. Hatırlarsanız gerek dünyada, gerekse ülkemizde fazlasıyla tutulan Redmi Note 8‘de Snapdragon 665’den güç alıyor, özellikle fiyat tarafında birçok insanı memnun ediyordu. Bu da birçok insana “uygun fiyatlı” OnePlus deneyimini müjdeliyordu; ancak bugün ortaya çıkan bilgiler, cihazın farklı bir yonga ile gelebileceğini gösteriyor.

Daha öncesinde sık sık Snapdragon 665 ve Snapdragon 660 ile gündeme gelen OnePlus Clover, bugün yapılan iddialar sonrasında Snapdragon 662 ile anılmaya başladı. 21 Ocak tarihinde Snapdragon 460 ve Snapdragon 720G ile birlikte tanıtılan bu yonga, Snapdragon 660 ve 665’den daha yeni; ancak ufak da olsa daha güçsüz. Fiyat tarafında da daha makul bir seçenek olan yonga, yeni OnePlus modelini 230-260 dolar civarına mâl edebilir. Bunun yanı sıra cihaz Eylül ayında resmiyet kazanabilir ve şirketin en ucuz modeli olabilir. Tabi bir de, ikinci orta segment modeli. Ha bu arada şirket Snapdragon 660 veya 665‘i başka bir modelde, 662‘yi ise başka bir modelde karşımıza çıkartabilir. Yani her üç yonga da, önümüzdeki dönemde OnePlus’ın yeni modellerinde kullanıcılara sunulabilir. Bekleyelim, görelim…

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.