Ana sayfa » Mobil » Samsung One UI 2.5 güncellemesini dağıtmaya başladı! Yolla gelsin

Samsung One UI 2.5 güncellemesini dağıtmaya başladı! Yolla gelsin

Samsung One UI 2.5 güncellemesini dağıtmaya başladı! Yolla gelsin

Bugün bir anda Avrupa pazarında başlayan Samsung One UI 2.5 güncellemesi hangi telefonlara gelecek ve bize yeni ne sunacak?

Akıllı telefon pazarında güncellemeler son dönemde büyük bir soru işaretini de beraberinde getiriyor. Bundan birkaç yıl önce biz teknoloji siteleri güncellemelerin “hemen yüklenmesi” gerektiğini savunurken bugün ise sizlere “mutlaka bekleyin” demeye başladık. Bunun sebebi de üreticilerin güncelleme vermesi için acele etmesi oluyor. Bir güncelleme geldikten sonra sistem stabilitesinin bozulduğunu özellikle MIUI 12 güncellemesi yapan kişiler raporlamaya başladı. Bugün de bir süredir adından bahsettiğimiz Samsung One UI 2.5 güncellemesi kullanıcılara dağıtılmaya başlandı.

One UI 3.0 güncellemesi öncesinde geniş çağlı bir test gibi düşünülebilecek olan bu güncelleme şimdilik Galaxy S20 serisine dağıtıldı. 5G destekli Galaxy S20, Galaxy S20 + ve Galaxy S20 Ultra için sırasıyla G981BXXU4BTH5, G986BXXU4BTH5 ve G988BXXU4BTH5 numaraları ile dağıtılmaya başlanan bu güncelleme OTA yolu ile kullanıma sunuldu.

İtalya, Bulgaristan, Portekiz, Hollanda ve Almanya dahil olmak üzere Avrupa bölgelerinde güncelleme kullanıcılara sunulmaya başlandı. Yazının hazırlandığı an itibariyle ülkemize ulaşmayan bu güncellemenin kısa süre içinde kullanıcılara sunulması bekleniyor. Peki hangi yenilikler bizlere sunulacak?

Samsung One UI 2.5 güncellemesi ile gelen yenilikler

Yapılan One UI 2.5 güncellemesi ile Galaxy S20 serisine şu özellikler geliyor;

  • TV’lere Samsung DeX kablosuz bağlantısı
  • Özelleştirilebilir odaklamalı Pro Video modu ve ses, pozlama
  • Yakınlaştırma hızını ayarlama araçları
  • Çoklu çekim modunda süreyi ayarlama yeteneği ve çok daha fazlası
  • Üçüncü taraf uygulama kullanıldığında Android 10 tam ekran gezinme hareketleriyle daha fazla uyumluluk içerir.

Bakalım güncelleme bize neler sunacak?

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.