Ana sayfa » Mobil » OPPO A91 pil testi! – 4.000 – 5.000 kadar olabilir mi?

OPPO A91 pil testi! – 4.000 – 5.000 kadar olabilir mi?

OPPO A91 pil testi! – 4.000 – 5.000 kadar olabilir mi?

Akıllı telefonların pillerini test etmeye devam ediyoruz. Sizler tarafından da merak edilen OPPO A91 pil tarafında bize ne sunacak? Biz şok!!

Akıllı telefon alırken en önemli alım kriterlerimizden birisi de pil güçleri. Son dönemde yonga seti mimarisinin gelişmesi ve pil optimizasyonları sayesinde özellikle orta segment telefonlarda ciddi anlamda pil performansı almaya başladık. OPPO orta segment pazarına oldukça önem veren bir üretici Reno ve A Serisi ile bu pazarı ciddi anlamda domine etmeye başlayan üreticinin yeni nesil orta segment telefonu OPPO A91 pil tarafında bize ne sunacak? Zira telefonda 4.025 mAh pil var ve bu da tam bir soru işareti doğuruyordu…

Açıkçası telefonun 4.025 mAh pil gücü tam bir soru işaretiydi. MediaTek Helio P70 yonga seti enerji verimliliği tarafında oldukça başarılı bir performans ortaya koysa da; 4.025 mAh pil kafamızda soru işaretleri bırakıyordu. Daha önceden incelediğimiz bir yonga seti olan Helio P70 bu noktada bize oldukça başarılı bir performans sağladı.

Telefonda 6,4 inç boyutunda 2400x1080p Full HD+ çözünürlükte Super AMOLED bir ekran var. Ekran ve yonga setinin birlikte uyumuna arayüzün de etkisi ile birlikte şunu söyleyebiliriz ki; OPPO A91 beklemediğimiz bir performans ortaya koydu. Bu arada 20W VOOC 3.0 desteği olduğunu da belirtelim. 128GB Hafıza ve 8GB RAM gücü ile pil tarafında telefon bize ne sunacak bunu hep birlikte izleyelim…

 

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.