Ana sayfa » Mobil » Xiaomi Mi CC 10 Pro görüldü; suyunu çıkarana kadar “devamke”!

Xiaomi Mi CC 10 Pro görüldü; suyunu çıkarana kadar “devamke”!

Xiaomi Mi CC 10 Pro görüldü; suyunu çıkarana kadar “devamke”!

Xiaomi durmuyor, durdurlamıyor! Şirket, bu kez de Mi CC 10 Pro ile üst segmente alternatif oluşturuyor!

Kasım 2019‘da tanıtılan Mi CC 9 serisini devam ettirmek isteyen Çin merkezli Xiaomi, geçtiğimiz günlerde tanıttığı Mi 10 Ultra‘nın yanı sıra Mi CC 10 Pro ile de üst segmente alternatif oluşturacak. Son zamanlarda dur durak bilmeden telefon tanıtan şirket, Samsung ile birlikte her geçen gün yeni bir modeli karşımıza çıkartıyor. Bu seferki telefonunu son derece güçlü kılmak isteyen üretici, hem yonga tarafında, hem de kamera tarafında kesenin ağzını açıyor. Tabi bizlere de açtırıyor. Peki Geekbench‘de görülen Mi CC 10 Pro neler vaad ediyor? Gelin bakalım.

Tıpkı geçtiğimiz yıl CC 9 Pro olarak Çin’de satışa sunulan, global pazara ise Mi Note 10 olarak giriş yapan cihaz gibi, Çin pazarına Mi CC 10 Pro, global pazara ise farklı bir isimle sunulacak olan cihaz, Geekbench’de “Xiaomi Cas” olarak görüldü. Teste göre Snapdragon 865‘den güç alan ve 8GB RAM ile birlikte gelen telefon, Adreno 650 GPU‘yu da karşımıza çıkartıyor.

Geekbench testlerine göre; tek çekirdekte 674 puan, çok çekirdekte ise 2.880 puan alan Xiaomi Mi CC 10 Pro, kamera tarafında da iddialı olacak. Öyle ki daha önceki modelde 108 MP çözünürlükte Samsung HMX sensörü bizlere sunan şirket, yeni modelinde Galaxy S20 Ultra‘da kullanılan kameradan daha iyi bir kamera kullanacak. Telefon, 120x dijital zoom yapabilen 108 MP‘lik Samsung HM2 sensörünü üzerinde bulunduracak (Galaxy S20 Ultra’da kullanılan sensör HM1 idi.).

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.