Ana sayfa » Spotify » Spotify bağlantı yok hatası için çözüm

Spotify bağlantı yok hatası için çözüm

Spotify bağlantı yok hatası için çözüm

Son günlerde yaşanan Spotify bağlantı yok hatası için çözüm önerileri paylaşılmakta. Peki çözüm için neler yapılabilir?

Çevrimiçi müzik platformları veya hizmetlerinin olmadığı eski dönemlerde, insanlar çeşitli web sitelerinden MP3 formatında şarkı aramaya ve indirmeye alışmıştı. Bu sadece korsan içeriği desteklemekle kalmadı, aynı zamanda kullanıcıların istemeden kötü amaçlı/reklam yazılımı indirmelerine neden oldu. Yıllar geçtikçe, yüksek ses bit hızı dosyaları gittikçe büyüdü ve bu da çok fazla depolama alanı kaplamaya başladı. Çevrimiçi müzik hizmetleri sayesinde kullanıcılara geniş bir erişim yelpazesine sahip oldu ve Spotify bunlardan birisi. Ancak bugünlerde bazı nedenlerden dolayı kullanıcılar Spotify bağlantı yok hatası alıyor.

Kesin olarak söylemek gerekirse, bu sorun hem Android hem de iOS cihazlarda meydana geliyor ve bu, kullanıcıların en sevdikleri şarkıları çevrimiçi olarak dinlemeye devam etmelerine engel olarak sinir bozucu haller alabiliyor.

Pek çok Reddit yazarına göre, Spotify uygulaması durduk yere “İnternet bağlantısı yok” hatası veriyor. Ağ bağlantınız etkin olsa ve Wi-Fi veya Mobil Veri iyi çalışsa bile, sorun her zaman görünebiliyor.

Spotify internet bağlantısı yok sorunu için bir çözüm var mı?

Etkilenen Spotify kullanıcılarından bazıları, uygulama verilerini sıfırlamayı veya önbelleği temizlemeyi ve yeniden yükleme yollarını denedi. Bu arada, bazıları da uygulamayı pil tasarrufu seçeneğinde beyaz listeye almaya çalıştı, ancak bu yöntemlerin noktalarının hiçbiri işe yaramadı.

En rahatsız edici kısım ise pek çok premium Spotify abonesinin aynı sorunu yaşıyor olması. Bu durum Premium kullanıcılar için bir süre kullanamayacakları platforma ödeme yaptıkları anlamına geliyor. Spotify uygulamasını marketlerde bu sorun nedeniyle bir yıldız vererek bildiren ve inceleyen çok sayıda kullanıcı var. Yine de, Spotify geliştiricileri henüz bunun için uygun bir çözüm bulamadı.

Bu nedenle, etkilenen Spotify kullanıcıları için henüz kalıcı bir çözüm bulunmadığı görülüyor. Ancak mobil veri kullanıyorsanız, bu sorunu çözmenin bir yolunu bulduk diyebiliriz. Geliştiriciler tarafından bir güncelleme gelene kadar bu yöntemi denemenizde fayda var.

  1. Cihazınızda Ayarlar > Kablosuz ve Ağlar (Daha Fazla) bölümüne gidin.
  2. Mobil Ağ > İnternet için kullandığınız tercih edilen SIM’i seçin.
  3. Erişim Noktası Adlarına gidin > Burada birkaç APN görebilirsiniz (İnternet, WAP, MMS, vb.).
  4. WAP veya MMS seçilmiş ise APN’yi değiştirmek için “İnternet” yazısına tıklayın. (Eğer “İnternet” zaten seçilmişse, sadece WAP veya MMS’i seçin ve tekrar “İnternet” seçeneğine geri dönün)
  5. İşlemi tamamladığınızda, internet bağlantısını yenilemek için cihazınızı yeniden başlatabilir veya birkaç saniyeliğinen Uçak modunu açıp sonrasında uçak modunu kapatabilirsiniz.
  6. Şimdi Spotify uygulamasını tekrar başlatın ve internetin çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Bu arada, hepimiz Spotify geliştiricilerinin hızlı bir şekilde yeni bir düzeltme güncellemesi bulmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Eğer bu çözüm önerisi işinize yaradıysa mutlaka çevrenizde sorunu yaşayan kullanıcılara paylaşın!

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.