Ana sayfa » iPhone » iPhone 12 maliyeti neden arttı? Apple şimdi ne yapacak?

iPhone 12 maliyeti neden arttı? Apple şimdi ne yapacak?

iPhone 12 maliyeti neden arttı? Apple şimdi ne yapacak?

Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 12 maliyeti yüzünden bazı şeylerden feragat edecek. Peki, Apple ne yapacak?

Teknoloji dünyası Eylül ayındaki iPhone 12 etkinliğine kitlenmiş durumda. Bu zamana kadar hakkında pek çok şey yazılıp çizilen yeni iPhone’lar hakkında bugün ilginç bir iddia daha ortaya atıldı. Apple, iPhone 12 maliyeti hakkında oldukça ilginç bir yol izlemeye hazırlanıyor olabilir.

Apple’a yakınlığı ile bilinen ünlü analist Ming Chi Kuo’ya göre; 5G teknolojisi konusunda Apple sıkıntı çekiyor. iPhone 12’de yer alacak Sub-6GHz 5G için 75 dolar ila 85 dolar arasında ve 5G dalga teknolojisini entegre etmek için 125 dolar ila 135 dolar arasında Apple’a maliyet çıkacak. Apple bu maliyeti düşürmek için batarya konusunda daha uygun bir tedarik zinciri ile anlaşacak. Pil kapasitesi de maliyeti yükseltmemek adına daha düşük olacak.

iPhone 12 maliyeti

Uzun bir zamandır iPhone 12 modellerinin tamamında hem şarj adaptörü hem de Lightning 3.5mm kulaklığın olmayacağı söyleniyordu. Bunun amacı da 5G’nin Apple’a olan maliyetini düşürmek için olduğu bugün gelen sızıntı ile anlaşılmış oldu. Yani artık iPhone’ların kutu içeriğinde kulaklık ve şarj adaptörünün olmayacağına kesin gözüyle bakabiliriz.

Apple’ın diğer firmalar gibi koronavirüs salgınından olumsuz olarak etkilendiği ortada. Maliyetlerin giderek yükselmesi iPhone fiyatlarının da yükselmesine neden olacak. Ancak 999 dolar bandının aşılması demek müşteriler açısından pek hoş karşılanmayacaktır. Apple da böyle yöntemler ile maliyeti düşürüp kar marjını dengelemek isteyecektir.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.