Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Adobe, Son Lightroom Güncellemesinde Öyle Bir Hata Yaptı Ki! Rezillik

Adobe, Son Lightroom Güncellemesinde Öyle Bir Hata Yaptı Ki! Rezillik

Adobe, Son Lightroom Güncellemesinde Öyle Bir Hata Yaptı Ki! Rezillik

Adobe Lightroom son gelen güncellemeyle ortalığı karıştırdı. Birçok kullanıcının fotoğrafları ve parayla satın aldığı özellikler…

Fotoğrafçılar son iki gündür Twitter, Reddit ve Photoshop geri bildirim forumlarında panik içinde paylaşımda bulunuyorlar. Adobe Lightroom iOS uygulaması için en son güncellemesini indirdiler ve aniden fotoğrafları ve ön ayarları kayboldu. Adobe sorunu doğruladı ve verilerin tamamen ortadan kalktığını söylendi.

Verilerini ve emeklerini kaybettiğini söyleyen bir Reddit kullanıcısı, “Müşteri hizmetleriyle son 2 gün içinde 4 saatten fazla konuştum ve sadece bir dakika önce bana sorunun çözülmediğini ve bu kayıp fotoğrafların kurtarılamayacağını söylediler” dedi.

lightroom

Sadece 800 fotoğrafı değil, yüzlerce dolarlık ücretli ön ayarılarını da kaybettiklerini söyleyen başka bir müşteri, “Bu kelimenin tam anlamıyla en kötüsü” diye tweet attı. Adobe temsilcisi Rikk Flohr, dün bir forum gönderisinde, yaşanan sorun nedeniyle özür diledi. Flohr, sorunun kapsamına değinmedi, ancak sorunun yalnızca Adobe Lightroom bulutuyla senkronize edilmeyen verileri etkilediğini belirtti. Şirket bu sorunun başka müşterileri de etkilemesini önlemek için yeni bir güncelleme yayınladı.

Ancak Flohr‘a göre fotoğraflar kurtarılamıyor. Güncelleme, halihazırda etkilenmiş olanlara yardımcı olmayacak. Flohr, “Bu sorundan etkilenen tüm müşterilerimizden içtenlikle özür dileriz” diye yazdı.

Bu, şirket hatalarının kullanıcı fotoğraflarının kaybolmasına neden olduğu ilk olay değil: Canon, bir depolama sorununun bazı fotoğraf ve video dosyalarının kaybolmasıyla sonuçlanmasının ardından bu ayın başlarında “image.canon” platformunu kaldırmıştı. Bu olay herkese bir hatırlatma olmalı: “Lütfen verilerinizi yedekleyin.”

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.