Google Maps Ağustos 21, 2020 14:00

Google Haritalar güncellemeyle daha detaylı gözükecek!

Google Haritalar yeni bir güncelleme ile artık çok daha detaylı görüntülere ve özelliklere sahip olacak! Yeni güncelleme uçuracak!
Google Haritalar güncellemeyle daha detaylı gözükecek!

Google, Google Haritalar‘a gelecek güncellemeleri kendi blogunda yayınladı. Son birkaç yıldır şirket, Google Haritalar uygulamasına sürekli olarak özellikler ve faydalı bilgiler ekliyor ancak haritaların kendilerini güncelleme zamanı geldi. Google, farklı arazileri ve coğrafi özellikleri temsil eden haritaları daha doğru şekilde renklendirmek için bir renk eşleme algoritmasını yeni güncellemede kullanmaya başladı.

Google, haritaların “küresel ölçekte bir bölgenin daha kapsamlı, canlı haritası” şeklinde görünmesini sağlamayı amaçlıyor. Göller, nehirler ve okyanuslar mavi, kumsallar ve çöller bronz ve yemyeşil alanlar daha da detaylı olacak.

Google’a göre, ister büyük bir şehre ister küçük bir kırsal kasabaya bakın, bu yeni gelişmeleri mutlaka fark edeceksiniz.

Yakında, sokakların, kaldırımların ve yaya yürüyüş yollarının daha doğru haritalarını daha doğru bir ölçekte görebileceğiz. Google, zaman içinde daha fazla şehre genişletmek amacıyla önümüzdeki haftalarda Londra, New York ve San Francisco’nun daha ayrıntılı sokak haritalarını yayınlamaya başlamayı planlıyor.

Google’ın paylaştığı güncelleme yazısı

Daha renkli ve doğru bir dünya görünümü 🌎

Google Haritalar, dünya nüfusunun yüzde 98’inden fazlası için yüksek çözünürlüklü uydu görüntülerine sahip. Yeni bir renk eşleme algoritması tekniğiyle, bu görüntüleri alıp küresel ölçekte bir alanın daha da kapsamlı, canlı bir haritasına çevirebiliyoruz. Bir yeri keşfetmek size doğal özelliklerine bir bakış sağlar; böylece bronz, kurak kumsalları ve çölleri mavi göller, nehirler, okyanuslar ve dağ geçitlerinden kolayca ayırt edebilirsiniz. Bir yerin bitki örtüsüyle ne kadar yemyeşil olduğunu bir bakışta anlayabilir ve hatta dağların zirvelerinde kar örtüleri olup olmadığını görebilirsiniz.

Bu güncellemeyle Google Haritalar, tüm büyük harita uygulamalarındaki doğal özelliklerin en kapsamlı görünümlerinden birine sahip olacak – Google Haritalar’ın desteklediği 220 ülke ve bölgenin tümünde kullanılabilirlik ile. Bu, 100 milyon kilometrekarelik araziyi veya 18 milyar futbol sahasını kapsıyor!

Bu güncelleme, en büyük metropol alanlarından küçük, kırsal kasabalara kadar hangi bölgeye bakarsanız bakın geçerli olacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.