Mobil Ağustos 21, 2020 15:00

Apple A14X muhteşem hızı ile iPad Pro’yu coşturacak!

iPad Pro her zamankinden daha hızlı olmaya geliyor. Yeni iPad Pro modellerinde kullanılacak olan Apple A14X işlemci testlerde muhteşem sonuçlar aldı.
Apple A14X muhteşem hızı ile iPad Pro’yu coşturacak!

Apple iPhone 11 telefon modellerinde kullandığı A13 yonga seti ile büyük bir sıçrama yapamadı fakat iPhone 12‘de kullanılacak olan A14 yonga seti ile yüzde 50 performans artışı bekleniyor. Apple A14X yonga seti ile gelecek olan iPad Pro modellerinde bu performans artışının daha da fazla olması bekleniyor.

Apple A14X ile Intel Core i9-9880H Performans testinde;

Bir mobil işlemci olan A14X ile masaüstü işlemcisi olan Intel Core i9‘un kapıştığı testte sonuçlar neredeyse aynı çıkıyor. Aslında aynı performans değil; çünkü ARM için geliştirilen uygulamalar, PC uygulamalarından kat ve kat daha hızlı ve stabil olduğu için bu performans farkı günlük kullanımda ikiye katlaması bekleniyor. A14X oldukça başarılı sonuçlar aldığı görülüyor ve yeni iPad Pro bu zamana kadar çıkan en hızlı tablet olmaya aday.

Luke Miani tarafından yayınlanan testte Intel Core i9‘la eş değer bir puan alıyor. Geekbench 5 kıyaslamasında 7480 puan alan A14X oldukça hızlı.

Apple A14X

Bu performans ile Apple‘ın yeni yonga seti oldukça iddialı gözüküyor. Yeni çıkacak olan iPad Pro‘da kullanılacak olan A14X yonga seti performansı büyük merak konusu oldu yapılan testler de Intel Core i9‘a kafa tutan A14X şimdiden büyük umut vaat ediyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.